تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

پرسش‌های متداول روابط جنسی زناشویی

چه موارد احتیاطی لازم است برای شروع روابط جنسی بعد از گذراندن سکته قلبی در نظر گرفته شود؟
ورزش منظم و تغذیه ی سالم برای سلامت قلب مفید هستند و حتی بعد از سکته هم توصیه میشوند. داشتن روابط جنسی هم دقیقا مثل ورزش، ضربان قلب و فشار خون را بالا برده و بنابراین برای قلب تمرین خوبی است. وقتی احساس آمادگی کردید، این توصیه ها را که توسط مرکز قلب بریتانیا اعلام شده است، را هم در نظر بگیرید: از برقراری روابط جنسی بعد از یک غذای سنگین خودداری کنید. از خوردن مقدار زیاد مشروبات الکلی قبل از رابطه خودداری کنید. در رابطه ی جنسی از موقعیت هایی استفاده کنید که برای شما راحت است. از همسر خود بخواهید که فعالیت فیزیکی بیشتر را بر عهده بگیرد. دارو های خود را در دسترس قرار دهید، تا در صورت لزوم به سرعت مصرف کنید.
چه وقت میتوانم بعد از سکته ی قلبی دوباره روابط جنسی داشته باشم؟
بعد از دوره ی ریکاوری در سکته ی قلبی، شما میتوانید به محض اینکه احساس آمادگی کردید، روابط جنسی را شروع کنید. این مدت زمان معمولا بین چهار تا شش هفته است. خطر را زیاد نمیکند: مردم معمولا بعد از گذراندن تجربه ی سکته ی قلبی، میترسند ارتباط جنسی داشته باشند، چرا که احساس میکنند فشار مضاعفی برای قلب محسوب میشود. اما شواهدی مبنی بر اینکه داشتن رابطه ی جنسی، ریسک سکته ی قلبی بعدی را بالا میبرد، وجود ندارد. به محض اینکه دوره ی ریکاوری تمام شود، ریسک سکته ی قلبی شما بعد از رابطه ی جنسی، با فردی که تا به حال سکته نکرده است، مساویست.

چه مواد غذایی میل جنسی را در افراد افزایش میدهند؟
بله از سوالات متداولی که در روابط جنسی زناشویی پیش می آید این است که آیا واقعا نوع تغذیه در افزایش میل جنسی موثر است؟! شکلات, آووکاد, عسل, زنجبیل, جینسینگ, فلفل قرمز, میوه پاپایا و دارچین چربی (بله! چربی های سالم)

آیا کم آب نوشیدن در ناتوانی جنسی مردان تاثیر می گذارد؟
حقیقت تلخ اینجاست. آب ناکافی باعث ناتوانی جنسی در آقایان می شود. در کم آبی، بدن آنژیوتانسین (هورمونی که در مردان باعث مشکلات نعوض بالا می شود) بیشتری تولید می کند.

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری