تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

آشپزی سالم

ستاره مرصعی

با یک آشپزی سالم و حرفه ای به سلامت خود کمک کنید

به دلیل نبود آشپزی سالم بیشتر ما یا اضافه وزن داریم و یا قند و چربی بالا داریم. یکی از مهم ترین مشکلاتی که جوامع را به این روز انداخته است، غذا های آماده فراوان و نبود تکنیک آشپزی سالم است.

چرا آشپزی سالم امری مهم در دنیای امروز است

ما ناخواسته ایستاده به فرمان صنایع غذایی کشوری هستیم که در آن زندگی می کنیم. اگر صنعت غذای ما تولید محصولات بدون گلوتن را زیاد کند این توهم در ذهن ما به وجود می آید که حتما این محصولات سالم تر هستند.

اگر در فروشگاهها ببینیم که به عنوان یک انتخاب سالم، ماست کم چرب اما با طعم و بافتی بسیار نزدیک به ماست های پرچرب، معرفی شده است، سریعا آن را جایگزین لبنیات قبلی خود می کنیم. غافل از اینکه باید بدانیم در بیشتر مواقع برای جبران طعم لبنیات کم چرب به آن ها کربوهیدرات اضافه می کنند که قطعا از چربی برای ما خطرناک تر است. تمام این مشکلات و گول خوردن ها با آگاه شدن به غذا و علم تغذیه جبران میشود. تنها کافیست چند دقیقه از روز را صرف افزایش علم و آگاهی خود نسبت به انتخاب غذا ها، آیین غذا خوردن و آشپزی سالم و واقعی بکنید.
بله آشپزی سالم واقعی! از نظر ما چاغری ها آشپزی واقعی یعنی:

1-  آگاهانه آشپزی کنید و بدانید آشپزی سالم یعنی استفاده از چه مواد غذایی.

مثال: اگر تصمیم دارید غذا ی گیاهی درست کنید بهتر است برنج قهوه ای را با چند نوع حبوبات ترکیب کنید. با این کار کامل ترین منبع پروتئینی را خواهید داشت.

2- روش آشپزی سالم را بدانید.

روش آشپزی سالم را بدانید. اگر به انواع روش های آشپزی آشنا باشید و وسایل لازم آن را یک بار برای همیشه فراهم کنید، دیگر نیاز نیست برای سالم زندگی کردن فقط غذاهای آب پز بخورید. مثال: حتی اگر چربی خون دارید یا می خواهید لاغر شوید هم می توانید غذا ی سرخ شده میل کنید، اگر بدانید که روش درست سرخ کردن چیست.

3- خودتان آشپزی کنید اما آشپزی سالم کنید.

سعی کنید تا حد ممکن خودتان آشپزی کنید. شاید در نگاه اول سخت باشد اما اطمینان داشته باشید که اگر شروع کنید شما هم مثل بقیه ی بچه های چاغری عاشق آشپزی سالم میشوید.

مثال: اگر نان، شیرینی و دسر را خودتان به روشی که ما پیشنهاد می کنیم درست کنید، دیگر محدودیتی در مصرف این خوراکی های خوشمزه نخواهید داشت!

4-با آشپزی سالم غذاهای ساده و سریع بپزید.

آیین غذا پختن را بدانید تا در حین آشپزی هم سیر شوید. اگر خودتان دست به کار شوید و غذا های ساده و سریع درست کنید قطعا هم کمتر غذا میخورید و هم بیشتر از غذا خوردن لذت خواهید برد.

مثال: یکی از آیین های مهم ما چاغری ها درآشپزی تمرین تجربه ی طعم هاست.

این ها فقط گوشه ای از دنیای چاغری میباشد و ما میخواهیم شما را در ساخت اندامی زیبا و زندگی سالم راهنمایی کنیم. اگر دوست داشتید با ما همراه باشید حتماً در قدم اول به اپلیکیشن ما سر بزنید و ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

اگر مطلب برای شما مفید بود آن را برای دوستان خود بفرستید.

با ما همراه باشید

645

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری