تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

آیا جکوزی میتواند باعث کاهش سایز شکم و پهلو شود؟

مرجان صحاف زاده

اگر شما هم از طرفداران جکوزی هستید پس پیشنهاد میکنم مطلب زیر در مورد فواید و مضرات استفاده از جکوزی و تاثیر آن بر کاهش سایز رو حتما مطالعه کنید.

فرو رفتن در یک حوضچه آب داغ میتونه نه تنها بسیار آرام بخش باشه بلکه بسیاری از بیماری ها و مشکلات جسمی رو هم از شما دور میکنه. اما حواستون باشه که استفاده از جکوزی مینه مشکل ساز و خطرناک هم باشه. پس با آگاهی از جکوزی استفاده کنین.

دو مساله مشکل ساز در مورد جکوزی یکی استفاده از جکوزی های عمومی است و دیگری استفاده از جکوزی طولانی مدت. در جکوزی های عمومی خطر انتقال بیماری های اندام تناسلی مانند هرپیس و سایر بیماری ها خصوصا با نشستن روی سکوها و صندلی های جکوزی وجود دارد و علاوه بر این خطر باکتری های آلوده کننده ی آب هم شما رو تهدید میکنن. باکتری هایی مثل مایکوباکتریا ها، سودوموناس و غیره که حتی برخی توسط بخار متساعد شده از سطح آب هم وارد سیستم تنفسی شما شده  می توانند عفونت های تنفسی، تب، تنگی نفس و عفونت چشم و بینی رو ایجاد کنند.

استفاده طولانی مدت از جکوزی آب بدن رو میکشه و باعث ایجاد کم آبی میشه و حتی الکترولیت های بدن رو هم خالی میکنه.

اما سوالی که همیشه در بین مردم مطرح بوده اینه که استفاده از جکوزی واقعا باعث کاهش سایز میشه؟ توی استخرهای عمومی خیلی از خانم ها و آقایون رو میبینیم که مدت های طولانی توی جکوزی میشینن و سعی میکنن با استفاده از فشار آب شکم یا پهلوشونو کوچیک کنن. استفاده از جکوزی در کل توصیه میشه و خصوصا برای تنظیم فشار خون و افزایش ایمنی بدن خیلی میتونه کمک کننده باشه. اما هیچ وقت نمیتونه کاهش سایز در شما ایجاد کنه. تنها تاثیری که جکوزی توی کاهش سایز و لاغری شما میتونه داشته باشه، افزایش خون رسانی به اندام هاست. این افزایش خون رسانی (که فقط هم تا زمانی که توی جکوزی هستین برقراره) میتونه باعث بشه افرادی که رژیم لاغری  دارند، و در حال چربی سوزی هستند، با سرعت کمی بیشتر سموم آزاد شده از این چربی ها رو وارد جریا خون و لنف بکنن.

در کل توصیه میکنیم که در صورت جور بودن شرایط، به صورت هفتگی، و در 3-4 دور حداکثر 10 دقیقه ای از جکوزی استفاده کنید، ولی نه با هدف لاغری! بلکه با هدف رسیدن به سلامتی بیشتر!

فراموش نکنین که سونا، جکوزی، تردمیل و یا قرص های لاغری هیچ کدوم به تنهایی و بدون رژیم لاغری مناسب، نمیتونن باعث کاهش سایز و لاغری شما بشن.

 

با اپلیکیشن لاغری چاغری و دوکان همراه باشین

ارادتمند

مرجان صحاف زاده

0

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری