تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

آیا شکلات اسنیکرز برای شما مضر است؟

مرجان صحاف زاده

 

بصورت کلی هر شکلات اسنیکر معادل 250 کالری است  که 110 کالری آن مربوط به چربی و چاقی است. یک قطعه از این شکلات 23 درصد  از سهم مجاز روزانه چربی اشباع را در خود دارد.

این ماده ی خوراکی حاوی مواد و عناصر منفی است که تاثیر نامطلوبی روی بدن میگذارد، از جمله این ترکیبات نسبتا مضر می توان به روغن هیدروژنه ی سویا،لبنیات و شکر و روغن پالم و همچنین مواد آلرژی زایی مثل بادام زمینی،تخم مرغ و… اشاره کرد.

استفاده ی زیاد از فرآورده های سویا باعث ایجاد تاثیراتی در بدن مثل بهم ریختگی های هورمونی و نامنظم شدن دوران قاعدگی در خانم ها می شود.

بخشی از روغن دانه ی سویا حاوی اسیدهای چرب مضری است که سر منشا بیماری هایی چون سرطان و بیماری های قلبی است. همچنین در پی استفاده ی مداوم این محصول دچار افزایش کسترول و کمبود امگا3 خواهید شد.

متاسفانه در بیشتر شکلات ها و آب نبات ها از روغن پالم استفاده میشود که در دسته ی چربی های غیر مفید قرار دارند و عامل چاقی هستند.

تنها بخش مثبت این شکلات وجود بادام زمینی درآن است که حاوی پروتئین و ویتامین E است.

ولی حتی با وجود این ماده ی مقوی در این شکلات نمیتوان گفت که این خوراکی مضر نیست !

سوال اصلی که برای طرفداران شکلات پیش می آید این است که پس چه شکلاتی کمترین ضرر را دارد؟ به توصیه متخصص تغذیه ما، مصرف شکلات تلخ بالای 70% (برندهای معتبر خارجی) و به میزان کنترل شده، نه تنها ضرری برای شما نخواهد داشت، بلکه تاثبرات مثبتی بر ذهن شما و ایجاد احساس خوشحالی دارد و علاوه بر این آنتی اکسیدان لازم در طی رژیم لاغری را هم برای بدن شما فراهم میکند.رژیم لاغری

در ادامه بخوانید:

چرا همیشه هوس شکلات میکنیم؟

گرسنگی های کاذب و خوردن شکلات و شیرینی چه معنی دارد؟

چرا فقط هوس شکلات میکنیم و هیچ وقت هوس کاهو نمیکنیم؟

 

با اپلیکیشن رژیم لاغری دوکان و چاغری همراه باشین

0

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری