تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

آیا ماست یونانی برای شما مضر است؟

مرجان صحاف زاده

تصور میکنید ماست یونانی یک محصول فنسی و لاکچری از یونان است و اخیرا به ایران صادر شده است؟

پاسخ قطعا خیر است !

ماست یونانی محصولی است که بعد از  پروسه خاصی که دارد، بیشتر محتوای لاکتوز، قند و پروتئین وی خود را از دست میدهد. اما این به آن معنا نیست که ماست یونانی پروتئین ندارد! اتفاقا یکی از دلایلی که ما مصرف این ماست را در رژیم لاغری دوکان و چاغری توصیه میکنیم همین محتوای باکفیت پروتئینی این ماست مغذی است. به همین دلیل استفاده از ماست یونانی منبع مناسبی برای گیاهخواران نیز محسوب میشود.

به طور متوسط 6 قاشق غذاخوری ماست یونانی حاوی 15 الی 20 گرم پروتئین است.

افرادی که رژیم لاغری پر پروتئین را انتخاب میکنند همیشه درگیر انتخاب منبع پروتئینی مناسب هستند. برخلاف اینکه تصور می شود تنها از راه خوردن گوشت میتوان در جهت ترمیم سلول ها و تامین منبع انرژی بهره برد، ماست یونانی نیز میتواند جایگزین مناسبی در تامین این اهداف باشد. ماست یونانی برای افرادی که به هر دلیلی در تامین پروتئین و یا جذب ویتامین ب 12 دچار مشکل هستند یک راه حل طلایی است و حتی میتواند نقش قرص های مکمل را ایفا کند .شاید برای همین است که خوردن آن برای گیاهخواران بشدت توصیه میشود.

اگر بدنبال کاهش وزن سریع هستید مصرف ماست یونانی را به شما توصیه میکنیم (خصوصا ماست یونانی کم چرب یا بدون چربی). چرا که در درجه ی اول  منبع غنی از مواد معدنی از جمله ید میباشد که برای عملکرد تیروئید بسیار حیاتی است و نقش بسزایی در متابولیسم و سوخت و ساز بدن دارد و در درجه ی دوم مقادیر زیادی کلسیم هم دارد (هر واحد ماست یونانی 20% از نیاز روزانه شما را به کلسیم تامین میکند).

 

در آخر اگر گیاهخوار هستید و یا بدنبال کاهش وزن سالم و حفظ آن هستید، ماست یونانی را بعنوان انتخابی سالم  به شما پیشنهاد میدهیم .

ماست یونانی میتواند در رژیم لاغری پر پروتئین پایه ی ثابت سفره شما باشد.

 

با تیم اپلیکیشن لاغری چاغری و دوکان همراه باشید

ارادتمند شما

0

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری