تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

ادویه ها فراتر از عطر و بو هستند

مرجان صحاف زاده

با مصرف ادویه نگراني ها را دور انداخته و به انها فراتر از عطر و بو نگاه کنید .

از خوردن گشنيز لذت ببريد:

گشنيز با افزايش توليد سروتونين در مغز ، احساس حوشحالی در شما ايجاد مي كند. پس اگر احساس افسردگی میکنید و یا دچار افسردگی معروف ناشی از رژیم های لاغری سریع شدین، هر روز به غذای خودتون گشنیز تازه اضافه کنید.

با دارچين هوس شيريني خوردن را در خود كم كنيد:

دارچين يكي از غني ترين منابع آنتي اكسيداني در بين ادويه جات است و حساسيت به انسولين را افزايش مي دهد. اين ماده با افزايش سوخت و ساز، قند خون را كاهش مي دهد. بنابراین برای خلاص شدن از شر گرسنگی کاذب و هوس به شیرینی و شکلات توی دسر ها و کیک و شیرینی مقداری دارچین اضافه کنید.

با جعفري سم زدايي كنيد:

جعفري به شدت ادرار آور است. اين سبزي احتباس آب را با سم زدايي در كليه كاهش مي دهد. سایر روش های سم زدایی بدن را در این مقاله مطالعه کنید.

با زيره به جنگ حالت تهوع برويد:

زيره براي گوارش بسيار مفيد است و در سنت هاي قديم براي درمان معده درد، سوء هاضمه، اسهال، تهوع و حالت تهوع هاي صبحگاهي استفاده مي شد.

زرد چوبه ي جادویی:

زردچوبه در واقع معدن تركيبات ضد التهابي است. تحقيقات نشان داده است كه كوركومين موجود در زردچوبه باعث پيشگيري و حتي درمان سرطان مي شود.

سير دشمن سرماخوردگي و تب:

وقتي كه حرف از مبارزه با سرماخوردگي و تب مي شود، سير بهترين دوست شماست. سير داراي خواص ضد ميكروبي عليه باكتري ها و ويروس ها است. براي
اينكه بتوانيد بيشترين بهره را از خواص ضد بيماري آن ببريد بايد آن را له كرده يا خرد كنيد و اجازه بدهيد تا قبل از پختن مدتي به همان صورت بماند.

مسكن زنجبيل:

زنجبيل يك عامل ضد التهابي قوي است. يك قطعه بزرگ از آن در آب داغ يك راه عالي براي تسكين التهاب، خصوصاً در شرايطي مثل عفونت گلو، آرتريت يا درد مفاصل است. علاوه بر این زنجبیل یکی از مواد اولیه ی ثابت برای تهیه ی دتاکس واتر خانگی برای لاغری سریع محسوب میشود.

دارويي به نام خردل:

مدت  ها است كه به دانه هاي خردل بيشتر به عنوان يك گياه دارويي نگاه مي شود تا يك ماده غذايي. خردل هم مانند ساير سبزيجات خانواده براسيكا (كلم،كلم بروكلي و كلم پيچ)، حاوي تركيبات ضد سرطان فراواني است و علاوه براين در طب چيني از خردل براي تقويت قواي جنسي استفاده مي شود.

رزماري و حافظه:

رزماري با تنظیم انتقال دهنده هاي عصبي مغز، باعث بهبود عملكرد مغزي مي شود. اين پروسه خود باعث بهبود حافظه و جلوگيري از زوال عقلي مي شود.

مريم گلي:

مريم گلي به علت خاصيت سم زدايي كه در بدن دارد به عنوان يك گياه تصفيه كننده شناخت ه شده است و مشكلاتي از جمله التهاب لثه (بيماري لثه) آرتريت روماتوئيد را درمان مي كند.

0

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری