تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

اصطلاحات کم چرب و بدون چربی روی محصولات یعنی مواد شیمیایی و کربوهیدرات!

مرجان صحاف زاده

محصولات رژیمی كم چرب، بدون چربي و بدون قند:

اجداد غارنشین ما با خوردن مقادير زيادي چربی حيواني، ماهي هاي روغني، مغزها و دانه ها بدون هيچ گونه مشكلي زندگي مي كردند. اما امروزه تقريبا تمامي تقصيرها در مورد بيماري هاي مزمنی كه بشر طي دهه هاي اخير تجربه كرده است بر گردن چربی است و در اين ميان يك صنعت غذايي يك ميليارد دلاري وجود دارد كه به اين فوبيا دامن مي زند. به لطف انقلاب بدون چربی در صنايع غذايي، گزينه بدون چربی و كم چرب تقريبا در تمامي اقلام غذايي موجود در بازار، حتي براي محصولاتي كه ذاتاً از چربی تشكيل شده اند مثل مايونز بدون چربي نيز وجود دارد.

اما آيا تا به حال به اين موضوع فكر كرده ايد كه چه چيزي قرار است جاي اين چربی را بگيرد؟

جواب: انبوهي از مواد غير غذايي شيميايي و سنتزي كه سيستم سوخت و ساز و دستگاه گوارش ما را ويران ميكند.
علاوه بر اين بيشتر محصولات كم چرب و بدون چربی حاوي مقدار زيادي شكر يا شيرين كننده هاي مصنوعي به منظور جبران بي مزه بودن اين محصولات هستند. این شيرين كننده هاي مصنوعي براي خود هيولاهايي هستند و مصرف طولانی مدت آن ها میتواند شدیدا برای بدن زیان آور باشد.
اين شيرين كننده هاي رژیمی (قند مصنوعی مثل سوکرالوز و آسپارتام) در واقع اشتها را افزایش داده و میل ما را به مواد غذایی شیرین افزایش میدهد. خصوصا قندهای الکلی که به طور ناقص در دستگاه گوارش جذب میشوند، با اینکه قند خون را بالا نمیبرند، اما به دلیل تمایل به تخمیر شدن می توانند نفخ شدید و اسهال ایجاد کنند. بنابراین اگر در رژیم خود از محصولات رژیمی و بدون قند استفاده میکنید و دچار مشکلات گوارشی میشوید، در اولین قدم این محصولات رژیمی را از سبد غذایی خود حذف کنید.

وقتی اصطلاحات کم چرب، بدون چربی و بدون قند را می بينيد به طوفاني از مواد شيميايي فکر کنيد!

و و اگر با وجود این اطلاعات  هنوز قانع نشده ايد، تحقيقاتی که در مورد تأثير نوروتوكسيك شيرين كننده هاي مصنوعي انجام شده است را مطالعه کنید. نتایج این تحقیقات در مورد تاثیر سمی مصرف طولانی مدت شیرین کننده های مصنوعی (همان شیرین کننده های رژیمی خودمان) نشان داده است که مصرف طولانی مدت این شیرین کننده ها منجر به اختلالاتي از جمله افسردگي ، زوال عقل، بيماري آلزايمر و بيماري پاركينسون مي شود.

نکته آخر درمورد شیرینی کننده های رژیمی که بسیاری از کاربرهای ما را هم در اپلیکیشن رژیم لاغری و  چاغری به اشتباه می اندازد اینکه شیرین کننده هایی که از فروکتوز یا همان قند میوه گرفته میشوند به هیچ عنوان رژیمی نیستند!

با اپلیکیشن لاغری  و چاغری همراه باشید

1

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری