تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

اگر شما هر روز صبح یک استکان دمنوش زنجبیل با معده خالی میل کنید چه اتفاقی می افتد؟

مرجان صحاف زاده

وقتی شما هر روز صبح به صورت ناشتا یک استکان دمنوش  زنجبیل بخورید، نه تنها خدمت بزرگی به قلب و عروق خود کردین، بلکه تمام عوامل درد رو هم به مرور خاموش میکنین. اما خواستون باشه که در صورت داشتن مشکلات جریان خون، دیبات و یا بیماری کرون (بیماری روده ای) باید خیلی مراقب باشین.

انواع چای ها و دمنوش های گیاهی میتونن تاثیر خوبی روی سلامتی شما داشته باشند. ارزش و لذت چای فقط در دوره همی های آخر هفته یا جاده چالوس و کنار دریا نیست. امروزه محققین به این نتجه رسیدن که نوشیدن بسیاری از چای های گیاهی با معده خالی تاثیرات درمانی زیادی داره.

علت اصرار ما به نوشیدن چای صبح ها قبل از صبحانه اینه که در این حالت معده خالیه و نوشیدن آب و بعضی دمنوش ها به بدن کمک میکنه تا آماده ی جذب انواع مواد مغذی بشن.

نکته مهم در این زمینه اینه که انتخاب درستی از بین انواع چای یا دمنوش داشته باشین. و اینکه چه نوع چای رو چه زمانی بنوشیم و هر کدام از این ها برای کدوم ارگان (معده، کبد، روده یا اعصاب) کمک کننده هستند نیاز به تحقیق و مطالعه بیشتری از سمت شما دارند. امروز در این مقاله میخوایم دمنوش زنجیل رو مورد بحث قرار بدیم.

چای یا همون دمنوش زنجبیل انتخاب بسیار خوبی برای سلامتی کلی بدن میتونه باشه.

اثرات مفید نوشیدن دمنوش زنجبیل با معده ی خالی:

بسیاری از خانم ها در سرتاسر جهان از این دستور خونگی بسیار ساده، کلی سود میبرن.

  • برای مثال این کار برای جلوگیری یا مقابله با احتباس آب در اندام هایی مثل شکم و ران بسیار مفیده که اتفاقا علت چاقی موضعی شکم و ران توی خیلی از موارد خصوصا در مورد خانم ها همین احتباس آبه. گرچه آب اصولا مایع حیاط هست ولی همیشه هم برای ما سود رسان نیست. مثلا جمع شدنش توی اندام های بدن میتونه خیلی آزار دهنده و مشکل ساز باشه. مساله احتباس آب در بدن با افزایش سن، تغییرات هورمونی و مشکلات خون رسانی به وجود میاد و یکی از راههای درمانش علاوه بر مصرف زنجبیل به صورت ناشتا، نوشیدن زیاد آب هست.
  • علاوه بر این دمنوش زنجبیل ضد التهاب خوبیه و به همین خاطر راهکار مناسبی برای درمان دردهای دوران قاعدگیه.
  • یکی دیگه از اثرات درمانی زنجبیل، درمان حالت تهوع و خصوصا تهوع های صبحگاهی در خانم های بارداره.
  • همون طور که در ابتدا هم گفتیم زنجبیل سیستم گوارشی رو آماده میکنه تا در طول روز مقدار بیشتری مواد مغذی جذب بدن بشه و از اون طرف مقدار بیشتری از سموم از سیستم گوارشی پاک بشه، که این اثر خودش باعث تسریع در پروسه ی لاغری میشه.
  • مصرف روزانه زنجبیل خصوصا به صورت ناشتا به شما کمک میکنه تا در طول روز احساس سبکی و سرحالی بیشتری بکنین چراکه اسیدیته ی خون رو کاهش میده.
  • نوشیدن دمنوش زنجبیل صبح ناشتا به تنظیم قند خون و دیابت کمک میکنه. با این کار شما خطر افزایش ناگهانی قند خون و همچنین افت قند در طول روز رو به حداقل میرسونین.

 

 

 

 

مراقب سلامتی خودتون باشین

با اپلیکیشن لاغری چاغری همراه باشین

ارادتمند

مرجان صحاف زاده

0

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری