تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

ترک اعتیاد به غذا

مرجان صحاف زاده

مساله ی اعتیاد به یک سری مواد غذایی یکی از اساسی ترین موانع پیش روی شما برای رسیدن به وزن ایده آل و کاهش وزن سریع است. مشکلی که بسیاری از کاربران ما در اپلیکیشن لاغری و چاغری دارند دقیقا این است که با وجودی که اظهار میکنند با رژیم لاغری چاغری و دوکان راحت هستند و سریع هم وزن کم میکنند، اما گاهی هوس بعضی غذا ها دست و پایشان را شل می کند و در نهایت باعث میشود کل رژیم را بشکنند. رک و راست بگم به این مشکل اعتیاد به غذا گفته می شود! هر کدام از ما به حداقل یک خوراکی معتاد هستیم و بدون آن احساس کلافگی و کمبود می کنیم. خوراکی هایی مثل شیرینی، بستنی، سوسیس و کالباس، پیتزا، پفک و چیپس و …

همه ی ما معتاد هستیم!

اما چرا این اعتیاد به غذا شکل می گیرد؟

خيلي از غذاهاي فرآوري شده اعتياد زا هستند. كارخانه هاي مواد غذايي سالها وقت مي گذارند تا روي طعم و بافتي كه ما دوست داريم و ميل و اشتهايمان را بر مي انگيزد تحقيق كنند. د ر نتيجه محصولات خود را پر از اين مواد غذايي مي كنند. روزها، هفته ها و در برخی موارد ماه های اولی كه شما خيلي از اين غذا ها را از رژيم خود حذف مي كنيد، علائم ترك اعتياد مثل سر درد يا خستگي به سراغ شما می آیند. اين كار دشوار است ولي ايمان داشته باشيد كه فقط مدت كوتاهي طول مي كشد تا بدنتان با غذاي مقوي و خوراكي هاي مطلوب تنظيم شود. بيشتر كساني كه در مورد ناراحتي هاي گذر از رژيم قبلي خود به مدل غذا خوردن دوکانی گزارش داده اند مي گويند كه علائم ترك چيزي در حدود چند روز تا چند هفته ادامه دارند. براي كاهش اين علائم، مصرف سبزيجات را به منظور افزايش سطح ريز مغذي ها و همچنين مصرف چربي هاي سالم را به منظور متعادل نگه داشتن سطح انرژي خود افزايش دهيد. گرسنگی کاذب و اعتیاد به خوراکی های پروسه شده و یا شیرینی یک مشکل بسیار رایج است و ما در این مقاله میخواهیم تجربیات کاربران اپلیکیشن لاغری و چاغری را با شما هم به اشتراک بگذاریم:

راه حل ترک اعتیاد شماره یک:يك تخم مرغ بخوريد

براي خود يك قانون بگذاريد كه هر وقت ميل شديد به خوردن غذا هاي فرآوري شده داشتيد، اين ميل را با خوردن يك تخم مرغ بر طرف كنيد. بعد از مزه كردن يكي از مغذي ترين غذا هاي روي زمين، احتمالش هست كه شما سیر بشین و هوس خوردن خوراکی های خطرنام از سرتان دور شود.

راه حل ترک اعتیاد شماره دو: مقداري چربي هاي سالم بخوريد

ما معمولا به کاربران دوکان و چاغری توصيه مي كنيم كه ميل به مصرف قند و شکر را با اضافه كردن يك قاشق مربا خوري روغن نارگيل به چاي سبز يا سياه از بين ببرند. پیدا کردن روغن نارگیل در ایران احتمالا کار ساده ای نیستف به همین دلیل به عنوان جایگزین شما میتونین کمی خامه به قهوه ی خودتون اضافه کنین. یک قاشق چایخوری خامه به قهوه به رژیم شما لطمه ای وارد نمی کند.

راه حل ترک اعتیاد شماره سه: ذهن خود را منحرف كنيد

اين يك توصيه قديمي است، اما كاملا جواب مي دهد. قدم بزنيد، به يكي از دوستانتان زنگ بزنيد، حمام كنيد و قبل از اين كه خودتان متوجه شويد ميل مصرف تان از بين رفته است.

 

راه حل ترک اعتیاد شماره چهار: شكلات درماني

این راه حل مختص معتادین عزیز به شیرینی و شکلات یا در کل به اصلاح کاربران دوکان و چاغری معتادین به قند و شکر است. سعي كنيد با تکه های کوچک شکلات تلخ و آهسته خوردن

راه حل ترک اعتیاد شماره پنج: اهداف تان را به ياد داشته باشيد

به خودتان ياد آوري كنيد كه چرا شروع به انجام اين كار كرده ايد و چه حس و ظاهري مي خواهيد داشته باشيد. اگر غذايي كه شما را وسوسه مي كند مانع اين مي شود كه راه تان را ادامه دهيد، آن را نخوريد!

اما گرسنگی کاذب و هوس های ناگهانی به شیرینی و شکلات چه معنی دارد؟

 

برای ترک اعتیاد به خوراکی های خاص باید در هر حال یک رژیم سم زدایی سالم داشته باشید

با اپلیکیشن لاغری و چاغری همراه باشید تا سریه وزن کم کنید و به اندام مورد دلخواه خود دست یابید. اپلیکیشن رژیم لاغری دوکان (چاغری) را میتوانید برای آیفون و اندروید از سایت ما دانلود فرمایید.

1

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری