تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

جایگزین مناسبی برای قهوه. زردچوبه!

مرجان صحاف زاده

آخرین تحقیقات انجام شده در مورد خواص زردچوبه

۱- در مطالعات آزمایشگاهی و حیوانی مشخص شد کورکومین موجود در زردچوبه باعث کم شدن تجمع پلاکت‌های خونی می‌شود و در نتیجه خطر ایجاد لخته‌های خونی را در بدن انسان کاهش می‌دهد.

۲- در یک مطالعه که بر روی ۶۰ داوطلب مبتلا به افسردگی صورت گرفت تأثیر کورکومین و فلوکستین (یک داروی ضد افسردگی) را بر روی افسردگی افراد سنجیدند. نتایج نشان داد کورکومین موجود در زردچوبه تأثیری برابر با فلوکستین بر روی افراد افسرده گذاشته است.

جایگزین مناسبی برای قهوه. زردچوبه!

قهوه یکی از پر طرفدارترین نوشیدنی های جهان است. اگر می خواهید چیز دیگری را به جای قهوه مصرف کنید زردچوبه یک جایگزین خوش طعم و بدون کافیین است. چون زردچوبه حاوی کافئیک اسید هست و همچنین مواد دیگری دارد که مانند قهوه انرژی زاست.

روش تهیه :

یک لیوان بزرگ آب را گرم کنید یک قاشق چای خوری زردچوبه، نصف قاشق چای خوری دارچین و کمی زنجبیل تازه به آن اضافه کنید و اجازه دهید که کمی بجوشد در آخر هم کمی فلفل اضافه کنید.

اگر طعم و اثر ملایم تری دوست دارید می توانید به حای آب از شیر استفاده کنید. حرارت ملایم دهید تا وقتی که رنگ شیر نارنجی تیره بشود. برای شیرین کردن می توانید از عسل استفاده کنید.

جدا از همه این خواص دارویی که این نوشیدنی داره، شما میتونین با جایگزین کردن قهوه با این نوشیدنی، متابولیسم بدن خودتون رو هم بالا ببرین و راحت تر لاغر بشین!

رژیم لاغری

ارادتمند شما

تیم اپلیکیشن لاغری دوکان و چاغری

0

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری