تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

حقایقی در مورد نوشابه اسپیرایت

مرجان صحاف زاده

آیا نوشابه اسپیرایت (spirite) برای شما ضرر دارد؟

این مساله حقیقت دارد که اسپیرات بدون کافئین و رنگ بوده و به همین دلیل میتواند از این لحاظ انتخاب سالم تری برای شما باشد. اما با این حال باید بدانید که نوشیدنی اسپیرایت حاوی آب کربوناته، مقادیر زیادی فروکتوز، اسید سیتریک، طعم دهنده های طبیعی، سودیم سیترات و سودیم بنزوات است. بعضی از این ترکیبات میتوانند برای  بدن شما مضر باشند و خیلی مهم است که شما بدانید چرا!

نوشابه اسپیرایت به علت مقادیر بالای شربت ذرت فروکتوزی که دارد، نباید زیاد مصرف شود. این ترکیب میتواند ریسک ابتلا به دیابت، چاقی، نقرس و سرطان کلون را در شما افزایش دهد. بله! شرط میبندم که خیلی از شما دو مورد آخر رو نمیدونستین!

در تحقیقات مختلفی که روی حیوانات آزمایشی بیچاره انجام شده و اسپیرایت رو وارد برنامه غذایی روزانه ی اونها کردن، رشد تومور در نقاط مختلف گوارش هم داده شده! اسید سیتریک برای طعم دهی به نوشابه اسپیرایت اضافه میشه تا اون مزه ی ترش مانند مخصوص رو بهش بده. که همین افزودنی باعث میشه دندان های شما به مرور زمان خراب بشه و در نهایت یک روز به خودتون میاین و میبینین نیاز به عصب کشی پیدا کردین. چرا؟ چون تعادل اسید و باز بدن رو بهم میریزه.

سودیم بنزوات که به عنوان یک نگهدارنده اضافه میشه هم مشکل بزرگیه. این ماده ی نگهدارنده هم میتونه باعث ایجاد التهابات دهانی و حتی تخریب DNA بشه. فکر میکنین تخریب DNA  فقط نسل های بعدی رو درگیر میکنه؟ خیر! تخریب DNA باعث ایجاد خیلی از بیماری های عصبی پیش رونده مثل آلزایمر و پارکینسون میشه. البته این نکته هم بگم که این یک مورد آخر فقط در مواردی که شما هر روز اسپیرایت بخورین جای نگرانی داره.

و اما میرسیم به آب کربوناته! این یک مورد جز خواص مفید نوشابه  اسپیرات محسوب میشه. این ترکیب باعث هیدراته شدن بدن و در مواقعی که احساس تهوع دارید، میتونه معده ی شما رو آروم بکنه!

 

با ما در اپلیکیشن لاغری و چاغری همراه باشین

ارادتمند

مرجان صحاف زاده

12

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری