تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

راز سبزی خرفه چیست؟

ستاره مرصعی

راز خرفه

سبزی خرفه

 

خیلی ها ممکن است به این سبزی به عنوان علف هرز نگاه کنند اما خرفه، بسته بندی ای از مواد مغذی است.

این گیاه برگ های آبدار دارد که حتما در مناطق شمال ایران آن را دیده اید. و تقریبا امکان رشد آن در هر شرایطی وجود دارد. طی تحقیقاتی در کرت (جزیره ای یونانی در دریای مدیترانه شرقی)  مشخص شده است که کمترین آمار مرگ و میر بر اثر بیماری های قلبی وجود دارد (که از آمار مربوطه در ژاپن حتی کمتر است ). و یکی از دلایل اصلی این آمار بسیار پایین مرگ و میر در کرت، استفاده از خرفه در غذاهای این جزیره است.

اگر شما هم فضای کافی در منزل خود دارید، میتوانید این گیاه را  بکارید. چرا که نه ؟

شاید بسیاری از شما تا به حال طعم سبزی خرفه را چشیده اید. از این سبزی در پخت آش و سوپ و یا تهیه سالاد و غیره می توانید استفاده کنید. علاوه بر این خرفه خواص دارویی بالایی دارد. سال هاست که از تاثیر مثبت گیاه خرفه روی کبد، کلیه، معده و غیره استفاده می شود.

از دیگر خواص خرفه این است که میزان استرس را کم می کند و باعث می شود راحت تر بخوابید. گیاه خرفه نیز دارای مواد معدنی منیزیم، کلسیم و پتاسیم می باشد، این گیاه مانند سبوس جو دوسر دارای فیبر های محلول است، دارای میزان زیادی امگا3 می باشد. اما آیا از راز لاغری خرفه هم شنیده اید؟  اگر از همین امروز شروع به مصرف خرفه بکنید، می توانید در روند کاهش وزن و لاغری خود تاثیر مثبت بگذارید.

572

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری