تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

رژیم دوکان برای افراد مبتلا به دیابت

ستاره مرصعی

چه نوع رژیم غذایی برای افراد دیابتی مفید است؟

بسیاری از رژیم های کم کربوهیدرات در مدت زمان کوتاه باعث کاهش وزن شده و میزان سطح قند خون را پایین نگه میدارند. اما رژیم های دوکان علاوه بر کاهش وزن به شما کمک میکند تا برای مدت طولانی تری قند خون خود را کنترل کنید، و کمتر دچار عوارض بیماری دیابت از جمله مشکلات کلیوی، قلبی و عروقی و چربی خون خواهید شد.

این رژیم سالهاست که امتحان خود را پس داده است. اکنون اطمینان داریم که سبک زندگی به روش دوکانی ( چاغری) میتواند بهترین سبک زندگی برای افراد مبتلا به این بیماری باشد.

این نوع رژیم به کاهش میزان قند خون کمک میکند و میتواند دوز داروهای کاهش قند خون مثل متفورمین را نیز کاهش دهد.

و اما چرا:

این رژیم کم چربی است

  • بیماری دیابت خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش میدهد. اما استفاده از غذاهای کم چرب این خطر را کاهش می دهد.

رژیم دوکان، رژیم کم کربوهیدرات است

  • شما را از ابتلا به مقاومت به انسولین ایمن میکند. در این رژیم نیازی به شمارش کربوهیدراتی نیست چرا که دوکان اصلا غداهای پرکربوهیدرات و نشاسته ای را وارد رژیم نمیکنید. در دوره ی کاهش وزن از سبزیجات کم کربوهیدات استفاده میشود و میوه ها که اغلب میزان زیادی قند و کربوهیدرات دارند برای مدت مشخصی از رژیم غذایی این افراد  حذف میشوند یا کمتر میشوند.

دوکان دایت رژیم کم نمکی است

  • دیابت خطر ابتلا به فشار خون بالا را افزایش میدهد. پس مصرف بالای سدیم این احتمال را بالا میبرد.

رژیم دوکان سطح مواد مغذی بدن را  کنترل میکند

  • که در سالم ترین و آماده ترین وضعیت بدنی قرار میگیرید. برای مثال در رژیم لاغری دوکان یک لیست از سبزیجات در اختیار شما قرار میگیرد که سطح آنتی اکسیدان های شما را بالا برده و ریزمغذی های ضروری برای بدن افراد دیابتی را تامین میکند، بدون اینکه کالری اضافه به بدن برسد.

رژیم لاغری دوکان به نوعی یک رژیم سم زدایی محسوب میشود

  • با خروج سموم بدن باعث شده هم قند خون شما بهتر کنترل شود و هم عوارض دیابتی و بیماری های همراه با آن دیرتر به سراغ شما بیایند.

در رژیم دوکان ورزش کردن اهمیت دارد

  • چرا که در فشار خون، میزان قند و کلسترول خون درمقاومت به انسولین تاثیر دارد. پس ماهیچه ها را بسازید و چربی ها را کم کنید. مخصوصا برای کسانی که اضافه وزن زیاد و چاقی مفرط دارند، پیاده روی کم خطر ترین ورزش به حساب می آید. در کل پیاده روی ورزش ساده و خوبی است که میتوانید به مدت طولانی انجام بدهید و راهی برای سوزاندن کالری می باشد. ورزش کردن باعث تولید سروتونین و ایندورفین میشود و باعث ایجاد احساس خوب در شما شده و از استرس روزانه کم می کند. همین روش پیاده روی تا حد زیادی میتواند در کنترل قند خون به شما کمک کند.

اما قبل از شروع رژیم لطفا با پزشک خود مشورت کنید.

 

 

149

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری