تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

سمزدایی بدن و کاهش وزن

ستاره مرصعی

از کجا باید بفهمید که بدن شما نیازبه سم زدایی دارد؟

اصولا وقتی بدن شما نیاز به سم زدایی دارد که ذخایر سم در بدن پر شده باشد. برای مثال داشتن پوست کدر و پر از جوش، مشکل در سرعت کاهش وزن یا به اصطلاح خودمون استاپ وزنی، بی انرژی بودن و سخت از خواب بیدار شدن همگی علائمی هستند که به شما اخطار میدهند به سراغ سم زدایی بروید.

فکر میکنم همین الان به این نتیجه رسیدید که شما هم نیاز به سم زدایی دارین نه؟

بدن ما به طور طبیعی راههای مختلفی برای مقابله با سموم دارد، اما تا یه حدی سیستم بدنی شما میتواند مقابله کند و از یه زمانی به بعد تسلیم شده و کاری از دستش بر نمیاد. شما میتوانید با کمک روش های مختلف مانند رژیم های غذایی خاص، بدن خود را پاکسازی کنید و یک شروع تازه داشته باشید!

بهترین روش پاکسازی بدن شما چیست؟

روش های درمانی با توجه به هر فرد و شرایط زندگی و مشکلاتی که دارد، تعیین میشوند. در کل این روش ها شامل یک سری تغییرات در سبک زندگی، مکمل درمانی و تغییر در رژیم غذایی میشود. این روش ها دو هدف کلی را دنبال میکنند: 1- خروج سموم ذخیره شده در بدن 2- بهبود عملکرد سیستم های سم زدایی بدن به ویژه کبد.
توصیه میکنیم که سعی کنید از میوه ها و سبزیجات همان فصل استفاده کنید.

آیا در دوران پاکسازی و سمزدایی میتوانید از قهوه استفاده کنید؟

متاسفانه خیر. چراکه قهوه و الکل هر دو بار سنگینی برای کبد محسوب میشوند. بهترین کار این است که کافئین و الکل را قبل از شروع برنامه سم زدایی کم کنید یا قطع کنید تا بدن شما برای شروع آماده تر باشد.

هرچند وقت یک بار عمل پاکسازی را باید انجام داد؟

اغلب توصیه میشود که سالی دو بار بدن خود را یک شست و شو بدهید. اما اگر بیشتر از این مقدار احساس نیاز کردید دلیلی ندارد که نتوانید دفعات بیشتری این برنامه ها را اجرا کنید. مثلا اگر سبک زندگی شما به این صورت است که مقدار زیادی غذای فرآوری شده و فست فود میخورید پس طبیعتا بیشتر نیاز به پاکسازی دارید.

آیا با داشتن برنامه سم زدایی کاهش وزن هم خواهید داشت؟

معمولا در طی این مراحل مقداری از وزن کم خواهد شد اما در نهایت باید یادمان باشد که هدف اصلی ما پاکسازی ارگان های بدن است و نه لاغر شدن. و این نکته هم مهم است که حتی اگر هدف اصلی شما کاهش وزن هم باشد، شدیدا توصیه میشود که اول یک دوره سم زدایی را اجرا کنید.

در خیلی از موارد کاهش وزن بخاطر خروج آب ذخیره شده در اندام های بدن اتفاق می افتد. ادم و تجمع آب در بدن بیشتر وقت ها بخاطر زیاده روی در مصرف شکر و کربوهیدرات های ساده است. پس وقتی این دو مورد برای مدتی از رژیم شما حذف شود، آب تجمع یافته در بدن شما به همراه سمومی که در آن به صورت محلول ذخیره شده است نیز خارج میشود. پس با یک تیر دو نشان زده اید، هم وزن کم میکنید و هم سموم را تا حدی خارج کرده اید.

چگونه تاثیر سم زدایی مشخص میشود؟

این برنامه ها روی هر فرد و هر بدنی تاثیر متفاوت دارد. شروع برنامه ی دتاکس با آزاد شدن سموم در بدن آغاز میشود و طبیعی است که عوارضی هم داشته باشد. از جمله این این عوارض میتوان به سردرد، خستگی، حالت تهوع و علائم شبیه سرماخوردگی اشاره کرد. ممکن است پوست شما بیرون بریزد، نفس شما بد بو شود، عرق بد بو تری داشته باشید. اگرچه این عوارض طبیعی است، اما اگر ادامه داشته باشد باید با یک پزشک مشورت کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع رژیم های سم زدایی با مشاورین چاغری در تماس باشید.

641

دیدگاه به سمزدایی بدن و کاهش وزن

  • سلام در مورد سم زدای بدن منم موافقم خیلی عالیه چون بدن به پاک زدای داره

    منیرشکوهمند مارس 15, 2017 2:36 ق.ظ پاسخ
    • بله منیر جان قدم اول برای کاهش وزن و درمان خیلی از بیماری ها سم زدایی بدن هست. پیشنهاد میکنم با ما توی رژیم لاغری دوکان و چاغری همراه باشین

      مرجان صحاف زاده مرجان صحاف زاده فوریه 7, 2018 1:17 ب.ظ پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری