تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

رژیم غذایی خوشحال کننده

مدیر سایت

درمورد رژیم چه میدانید ؟

رژیم همیشه به معنی رژیم لاغری نیست و هزاران رژیم دیگه هم به اهداف مختلف وجود دارده. مهم ترین نوع رژیم غذایی، رژیم غذایی روح شماست. یعنی رژیمی که از طریق اون روح خودتون رو تغذیه کنین. مطالعات زیادی در زمینه ی عوامل تغذیه ای تاثیر گذار در احساس شادی و رضایت انسان انجام شده و نتایج حیرت انگیزی داشته. امروزه ما میدونیم بسیاری از بیماری های روحی در مراحل اول با رژیم مناسب و مکمل های غذایی قابل درمان هستند.

غذایی که ما میخوریم، به طور مستقیم روی روحیه و احساسات و کارکرد ذهنی ما هم تاثر مستقیم داره. انتخاب های نامناسب غذایی و کمبودهای تغذیه میتونن ما رو از زندگی ناامید کنن و انگیزه رو در ما کاهش بدن و در نهایت افسردگی پدیدار میشه. خوشبختانه این روند به جهت عکس هم انجام میشه. یعنی با مصرف بعضی مواد غذایی و حذف بعضیای دیگه، میشه افسردگی یا بعضی انواع عصبانبت رو درمان کرد.

برای شروع 5 مورد زیر رو امروز رعایت کنین:

کنسروها یا گوشت های پروسه شده مثل سوسیس و کالباس و انواع دیگه مثل کوردن بلو یا ناگت حاوی موادی هستند که بدن شما رو مسموم کرده و در نتیجه احساس افسردگی رو در شما قوی میکنن. علاوه بر این مواد غذایی، موادی مثل شیرینی ها و بیسکوییت های آماده، سوپ های آماده و کلا هر چیزی که شما با اسم “آماده” از فروشگاهها تهیه میکنید یا شکر و نمک زیادی دارند و یا مملو از چربی اشباع و مواد نگهدارنده هستند. در کل این غذاها شما رو از طبیعت خودتون دور میکنند. سعی کنید تا حد ممکن خودتون با تهیه مواد اولیه این غذاها رو درست کنین. حتی میتونین کالباس خونگی درست کنین و با خیال راحت به هر میزانی که خواستین نوش جان کنید. دستور کالباس خونگی دوکانی رو میتونین از دستورای غذایی اپلیکیشن لاغری دوکان بگیرین. امتحانش ضرر نداره!

  • ویتامین D :

تحقیقات نشون داده که کمبود ویتامین D میتونه علائم افسردگی رو در انسان ایجاد کنه و برعکس با مصرف مکمل ویتامین D بسیاری از بیماران افسردگی بهبود زیادی داشتند. ما معمولا این ویتامین رو از طریق نور خورشید دریافت میکنیم. اما با سبک زندگی ما ایرانی ها و خصوصا در فصل های سرما، نمیشه روی ویتامین D ناشی از نور خورشید حساب کرد. بنابراین سعی کنین همیشه توی آزمایش خون دوره ای (که باید هر 6 ماه برای اطمینان از سلامت خودتون بدین) این ویتامن رو هم اندازه گیری کنین. در سنین بالای 50 سال و در آب و هوای سردسیر پیشنهاد میشه که مکمل ویتامنی D به صورت جداگانه مصرف بشه.

  • منیزیم:

استرس و سبک زندگی ناسالم باعث تخلیه شدن ذخایر منیزیم میشه. این ماده معدنی خصوصا برای داشتن احساس آرامش ضروریه و بنابراین نباید اجازه بدیم ذخایر منیزیم هیچ وقت کاهش پیدا کنن. مواد غذایی غنی از منیزیم رو همیشه در برنامه غذایی خودتون جا بدین (برای مثال موز و عدس) و یا اگه لازمه با مشورت مشاور خودتون مکمل منیزیم مصرف کنین.

  • چای سبز:

آنتی اکسیدان های موجو در چای سبز باعث افزایش تمرکز و کاهش استرس میشود و در نتیجه احساس بد و ناراحتی رو در شما کم میکنه (پیشنهاد ما روزنه 4-5 فنجان چای سبز هست)

بله چربی هم برای خوشحالی شما لازمه. از اونجایی که حدودا نیمی از مغز از چربی تشکیل شده، مصرف منابع سالم و مقید چربی برای کارکرد مناسب سیستم عصبی مرکزی ضروریه. چربی های مفید یعنی برای مثال روغن زیتون فرابکر و امگا-3. امگا-3 کافی رو میتونین با نوش جان کردن هفته ای 2 بار ماهی سالمون تامین کنین.

اپلیکیشن رژیم لاغری سریع چاغری را میتوانید از اینجا برای آیفون یا اندروید دانلود فرمایید

اپلیکیشن لاغری فوری

لاغری سریع با اپلیکیشن رژیم چاغری

مراقب سلامتی روح و جسم خودتون باشین

ارادتمند شما
تیم دوکان دایت
163

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری