تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

علت سردردهای رو به افزایش جوانان ؟

مدیر سایت

در این چرخه ی معیوب فرد مدام دوزهای بالاتری از مسکن را مصرف میکند و به دنبال آن در حمله ی بعدی میگرن دچار سردردهای شدیدتر و طولاتی تری میشود که فرد را مجبور به مصرف مسکن های بیشتری میکند.

22

چرا جوانان ما در سنین کم دچار سردرد میشوند و در پی آن عادت میکنند تا داروهای مسکن مصرف کنند و هر روز هم به تعداد مسکن‌هایی که استفاده میکنند افزوده میشود؟

طبق آخرین بررسی که روی 8 میلیون جوان در آلمان انجام گرفت، مشخص شده است که هر سال تعداد جوانانی که مدام در زندگی روزمره خود دچار سردرد میشوند، بیشتر میشود. سردر در بین جوانان به یک مشکل شایع تبدیل شده است و تحقیقات زیادی در مورد علت و درمان این مشکل در حال انجام است. علت افزایش چهل درصدی سردرد در بین جوانان هنوز مشخص نیست. دکتر کریستوف اشتراب، مدیر عامل شرکت بیمه ی بارمر” barmer insurance”  میگوید که این مشکل میتواند به علت افزایش فشار و درگیری های مختلف در زندگی جوانان باشد.

هر روز تعداد زیادی از جوان های (بین 18 تا 27 سال) به علت مشکل سردرد های پیاپی به پزشک مراجعه میکنند اما عموما مراحل درمانی به نتیجه ای نمیرسد و در نهایت جوانان را به مصرف دوزهای بالای مسکن وادار میکند. این شرکت بیمه تصمیم گرفت یک مطالعه ی وسیع در این زمینه انجام دهد و نتایج خود را به تازگی در یکی از ژورنال های مطرح در آلمان منتشرکرده است. طبق آماری که در این تحقیق گزارش شده است، تعداد بیمارانی که در این گروه سنی از سردرد رنج میبرند از 900 هزار نفر در سال 2005 به 1.3 میلیون نفر در سال 2015 افزایش یافته است. عجیب است که بدانید بیشترین تعداد این گروه را بیماران 19 ساله تشکیل میدهند.

خانم ها بعد از رسیدن به سن بلوغ دو برابر آقایان دچار سردرد میشوند

علت افرایش روز افزون سردرد بین جوانان طی ب تحقیقات و بررسی های این شرکت بیمه مشخص شده است. نتایج بررسی های این شرکت نشان میدهد که فشارهای عصبی روی جوانان به میزان چشم گیری نسبت به سال های گذشته افزایش یافته است. علاوه بر این، مقایسه ی آماری نشان میدهد که خانم های بعد از دوره ی بلوغ دو برابر آقایان دچار سردرد میشوند.

درصد بالایی از این سردرد ها میگرنی تشخیص داده شده اند. بیماران مبتلا به میگرن عموما چاره ای ندارند جز اینکه به مسکن های قوی پناه بیاورند. اما غافل از اینکه این نوع دارو ها اوضاع را وخیم تر میکند. مصرف مداوم مسکن ها عوارضی را نیز به همراه دارد که این عوارض خود باعث سردرد میشوند. بنابراین مصرف مسکن ها فرد مبتلا به میگرن را دچار یک چرخه ی معیوب میکند. این اثر سمی ناشی از مصرف مداوم دوزهای بالای مسکن است. در این چرخه ی معیوب فرد مدام دوزهای بالاتری از مسکن را مصرف میکند و به دنبال آن در حمله ی بعدی میگرن دچار سردردهای شدیدتر و طولاتی تری میشود که فرد را مجبور به مصرف مسکن های بیشتری میکند.

مساله ای که محققان در این مطالعه به آن پی بردند این بود که حتی کودکان و نوجوانان بین 9 تا 19 سال هم برای مقابله با سردرد مسکن مصرف میکنند و این شروع زود هنگام مسکن ها میتواند عواقب ناگواری در سال های بعدی زندگی آنها داشته باشد. امروزه پزشکان مغز و اعصاب پیشنهاد میکنند که برای پیشگیری و یا حتی درمان سردرد در کودکان و نوجوانان میتوانیم آن ها را به انجام ورزش های استقامتی و تکنیک های مدیتیشن تشویق کنیم. در این مورد حتی اپلیکیشن های متعددی به بازار آمده اند که روش های غیر دارویی مختلفی را برای مقابله با سردردهای میگرنی پیشنهاد میدهند.

22

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری