تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

لطفا با معده خالی موز نخورید!!

مرجان صحاف زاده

شاید خیلی اوقات خصوصا زمانی که عجله دارید یا حتی در رژیم های لاغری سریع، برنامه هر روز شما این باشد که به عنوان یک وعده غذایی مثلا صبحانه، یک موز بخورید و با فکر اینکه کالری کمی دریافت کردید و در عوض مواد مغذی زیادی وارد بدن خود کردید، خیلی خوشحال سر کار بروید یا حتی شروع به ورزش کنید. با این که ما هم قبول داریم که موز میوه ی  شگفت انگیزی است و خواص زیادی دارد، اما ما از شما میخوایم از خوردن موز با معده خالی دست بکشید!

 

  • چرا که باعث افزایش خستگی میشود!

زمانی که شما موز را با معده خالی بخورید، قند خون با سرعت زیادی بالا می آید. در نتیجه ی این اتفاق سطح اسیدیته بدن زیاد میشود. افت سریع قند خون و اسیدی شدن خون همه دست در دست هم میدهند تا احساس خستگی بر شما چیره شود.

 

 

  • چرا که خیلی زود گرسنه میشوید!

بخش زیادی از موز از قند ساده تشکیل شده است (تا 25%). وقتی شما موز را با معده خالی میل میکنید، باعث میشود یک باره مقدار زیادی انسولین در خون شما ترشح شود، و بعد با همین سرعت سطح آن در خون شما پایین می آید. و بنابراین نتیجه این میشود که شما سریع تر ضعف بکنید و احساس گرسنگی کاذب کنید.

 

 

  • مواد مغذی به کمک احتیاج دارند!

همان طور که در مقاله قبل هم توضیح دادیم، موز خواص تغذیه ای زیادی از جمله ویتامین B6 و پتاسیم دارد که شاید به راحتی در مواد غذایی دیگر پیدا نشود. اما بیشتر این مواد مغذی زمانی کامل جذب میشوند و برای بدن قابل استفاده هستند که ما مواد مغذی دیگری همراه شوند. اگر میخواهید این میوه را را در وعده صبحانه نوش جان کنید، پیشنهاد میکنم ان را به همراه موسلی (یا کرن فلکس رژیمی)، چند نوع مغز و کمی عسل میل کنید. این ترکیب میتواند یکی از بهترین صبحانه ها برای شروع رژیم لاغری شما باشد.

 

آیا میدانستید که مصرف موز در شب هم خیلی توصیه نمیشود؟ دلیل آن را اینجا مطالعه کنید…

با مشاورین ما در اپلیکیشن لاغری چاغری همراه باشید.

 

ارادتمند شما

مرجان صحاف زاده

262

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری