تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

مشکل محصولات و رژیم های بدون گلوتن چیست؟

مدیر سایت

اخیرا مطالعه جالبی روی افرادی که رژیم بدون گلوتن داشته اند انجام گرفته است و میزان آرسنیک و جیوه در بدنشان مورد ارزیابی قرار گرفت. دانشمندان حدس میزنند که مصرف بالای آرد برنج توسط این افراد منبع سمومی مثل آرسنیک و جیوه در بدن این افراد میتواند باشد

89

آیا تا به حال در مورد رژیم های بدون گلوتن و نیز محصولات بدون گلوتن شنیده اید؟

اصلا گلوتن جیست؟

گلوتن نوعی پروتئین‌ است که در برخی غلات از جمله گندم، جو و چاودار وجود دارد. و همان طور که می دانید در کشور ما از گندم بسیار استفاده می شود. گاهی پیش می آید که دستگاه گوارش افراد به این پروتئین حساسیت نشان بدهد اما تعدادشان بسیار کم است و از جمله مشکلاتی که ممکن است به وجود آید، بیماری سلیاک و حساسیت به گلوتن است.

امروزه تحقیقات زیاد و جالبی روی افراد با رژیم های بدون گلوتن انجام گرفته است و میزان جیوه و آرسنیک در بدن آنها اندازه گیری شده است. دانشمندان حدس می زنند که مصرف زیاد آرد برنج توسط این افراد، دلیل وجود سم هایی از جمله آرسنیک و جیوه در بدن این افراد می تواند باشد. گرچه این تحقیقات هیچ حکمی درمورد رژیم بدون گلوتن و به طور کلی محصولات بدون گلوتن صادر نمی کند، اما نشان داده است که افراد دارای رژیم بدون گلوتن باید ابعاد دیگری را هم در رژیم خود در نظر بگیرند.

معمولا افرادی که به هر دلیلی از محصولات بدون گلوتن استفاده می کنند، مواد غذایی ای را جایگزین می کنند که حاوی مقادیر تقریبا بالایی از آرسنیک و جیوه است. این مطالعه در مجله ی اپیدمیولوژی گزارشات خود را برای عموم آشکار کرده است.

نتایج این مطالعه نشان می دهد که رژیم بدون گلوتن اثرات جانبی ناخواسته ای نیز به همراه دارد که شاید تا به امروز محققان علم تغذیه آن را دست کم گرفته بودند. امروزه شاهد آن هستیم که محصولات بدون گلوتن به عنوان رژیم سالم برای گوارش توجهات بسیاری را به خود جلب کرده است، اما آیا این تغییر در رژیم غذایی تغییر عاقلانه و خوبی است؟

در این مطالعه محققان هفتادو سه نفر را که گلوتن را از رژیم خود حذف کرده بودند مورد بررسی قرار دادند. از این افراد آزمایش ادارار و خون گرفته شد و آنها را با 7000 نمونه ی دیگر مقایسه کردند. سطح آرسنیک در خون افرادی که رژیم بدون گلوتن داشتند دو برابر افراد دیگر بود و میزان جیوه در خون آن ها 70% بیشتر از گروه کنترل بود.

در محصولاتی که مخصوص افرادی تولید می شود که حساسیت به گلوتن دارند معمولا به جای آرد گندم از آرد برنج استفاده می شود و همین عامل احتمالا باعث شده است که این دو سم آرسنیک و جیوه در خون این افراد بالاتر از افراد عادی باشد.

مشکل بزرگ اینجاست که این رژیم مخصوص بدون گلوتن که به رژیم غذایی بدون گلوتن معروف شده است بین مردم مد شده و روز به روز تولید کننده های بیشتری تولیدات خود را به سمت محصولات بدون گلوتن پیش می برند و عموم مردم به اشتباه فکر می کنند که حذف گلوتن برای همه خوب و حتی ضروری است و مصرف محصولات آن سلامت گوارش را تضمین می کند. و بسیاری از افراد در رژیم های کاهش وزن و لاغری ازین محصولات استفاده می کنند اما این دیدگاه اشتباه است.این در حالی است که در کشورهای پیشرفته فقط یک درصد از مردم مشکل حساسیت به گلوتن دارند و فقط برای این یک درصد چنین رژیمی توصیه شده است.

89

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری