تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

آیا با مصرف میوه و سبزیجات، کیفیت اسپرم و باروری زیاد میشود؟

مدیر سایت

طبق تحقیقات اخیر مشخص شده است که اسپرم هایی که حاصل از یک تغذیه و رژیم غذایی سرشار از آنتی اکسیدان هستند، تحرک بهتر و ساختمان سالم تری دارند.

آنتی اکسیدان موجود در مایه منی محیط امن تری برای اسپرم ها فراهم میکند و از این طریق باعث میشود که فرد قدرت باروری بسیار بالاتری داشته باشد. طی تحقیقات گسترده در زمینه ی علت ناباروری مردان و روش های تغذیه ای و رژیم درمانی در جهت افزایش باروری مردان انجام شده است، امروزه دانشمندان به نتایج قطعی دست پیدا کرده اند و میتوانند در مورد ارتباط میزان و نوع آنتی اکسیدانها در بدن با میزان باروری آقایان نظر بدهند.

مصرف بالای منابع بتاکاروتن و لوتئین و یا مکمل درمانی با این دو ماده مغذی با افزایش فعالیت و سرعت اسپرم ها رابطه ی مستقیم دارد. از طرفی دیگر هر چه فرد لیکوپن بیشتری در رژیم غذایی خود داشته باشد، تعداد اسپرم های ناقص در بدن اون کمتر میشود. طبق مقاله ای که اخیرا در مجله آمریکایی “باروری و ناباروری” چاپ شده است، تعیین یک رابطه علت و معلولی هنوز جای شک دارد و نیاز به تحقیقات گسترده تری در زمینه باروری دارد.

این داستان که مصرف زیاد میوه ها و سبزیجات باعث افزایش کیفیت و تعداد اسپرم ها میشود تا به امروز تایید علمی نشده است و جای مطالعات بیشتری دارد. در واقع عوامل تغذیه ای در درمان ناباروری مردان به طور قطع تاثیرگذار است و آنتی اکسیدان ها خصوصا بتا کاروتن و لیکوپن است و در کنار آن ها لوتئین هم تاثیرات چشم گیری درمیزان باروری اسپرم ها دارد.

 

161

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری