تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

کنترل کیست تخمدان با تغذیه

مرجان صحاف زاده

درمان های خانگی برای کیست تخمدان

این مقاله بر خلاف مطالب اصلی این وب سایت که عموما در زمینه ی کاهش وزن و رژیم های لاغری هست، در مورد یکی از رایج ترین مشکلات در بین خانم ها و به هدف کمک به کنار اومدن با این بیماری شدیدا رایج و اذیت کننده نوشته شده. از اونجایی که در بین کاربران اپلیکیشن لاغری دوکان و چاغری موارد زیادی دیده شده که با مشکل دست و پنجه نرم میکنند، تصمیم گرفتم بخشی از درمان های تغذیه ای که به کنترل درد ناشی از کیست تخمدان کمک میکنه رو در این مقاله معرفی کنم. اگر شما هم جز یکی از میلیون ها فردی باشین که با مشکل کیست تخمدان درگیره، حتما با این بیماری، علائم و علل ایجادش آشنایی دارین. در بسیاری از موارد کیست تخمدان بدون درد سپری و درمان میشه ولی وای به حال روزی که این مشکل با درد همراه بشه.

از اونجایی که معمولا این بیماری درمان دارویی یا غیر دارویی خاصی نداره و معمولا پزشک توصیه میکنه که فرد تحت نظر بمونه و هر چند ماه یک بار سایز کیست توسط سونوگرافی بررسی بشه، بد نیست که با چند راه حل تغذیه ای درد ناشی از کیست تخمدان رو کنترل کنیم.

  • زنجبیل

زنجبیل به عنوان یک ضد التهاب و ضد درد طبیعی در تمام دنیا شناخته شده. پیشنهاد میشه روزانه چند فنجون دمنوش زنجبیل تازه میل کنین.

  • تخم کتان

تخم کتان استروژن بدن شما رو تنظیم میکنه و بنابراین در این مورد خیلی میتونه برای جلوگیری از رشد کیست کمک کننده باشه. شما میتونین روزانه 1-2 قاشق غذاخوری تخم کتان رو توی 1 تا2 لیوان آب گرم بریزین و با معده خالی نوش جان کنین. علاوه بر تنظیم استروژن، تخم کتان میتونه به سم زدایی بدن شما هم کمک کنه.

  • چای بابونه

چای بابونه هم جز کمک کننده های بسیار خوب برای کنترل کیست تخمدان محسوب میشه. برای تهیه ی دمنوش بابونه یک تا دو قاشق مرباخوری بابونه خشک شده رو توی آب گرم با مقداری عسل بریزین و بذارین با درب بسته به مدت 5 دقیقه جوش بیاد. شما میتونین از این ترکیب 2 تا 3 فنجون در روز تا رفع مشکل میل کنین.

  • آب چغندر

آب چغندر به علت ترکیب فلاوونوئید بسیار غنی که داره یک سم زدای قوی محسوب میشه. آب چغندر رو با کمی ژل آلوورا مخلوط کنین و روزانه یک لیوان از این نوشیدنی رو میل کنین.

 

مراقب سلامتی خودتون باشین

ارادتمند شما

مرجان صحاف زاده

کارشناس ارشد تغذیه و پشتیبان اپلیکیشن لاغری دوکان و چاغری

 

 

 

 

 

0

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری