تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

چند روش برای آهسته غذاخوردن

مدیر سایت

غذا را با چه سرعتی بجویم و آهسته غذاخوردن چه مزیت هایی دارد؟

هر لقمه را سی ثانیه بجوید

یکی از جدیدترین مطالعات نشان داده است که اگر شما هر لقمه را سی ثانیه بجوید، حجم غذایی که در کل میخورید نصف خواهد شد.

برای خود هدف گذاری کنید

برای خود هدف گذاری کنید. به راحتی این هدف را برای خود تعیین کنید و بگویید من میخواهم از این به بعد آهسته تر غذا بخورم. به رانندگی فکر کنید، مانند زمانیکه شما وارد محله ای میشوید که مدرسه در آن زیاد است، با خود میگویید که من باید در این خیابان آرام رانندگی کنم به همین سادگی!

وسط غذاخودن یک زنگ تفریح آگاهانه تعیین کنید

یک زنگ تفریح آگاهانه وسط غذا برای خود ایجاد کنید. از غذا خوردن دست کشیده و یک نفس عمیق بکشید. مقداری آب بخورید. و دوباره آهسته غذا خوردن را آغاز کنید.

آهسته غذاخوردن را تمرین کنید

تمرین کنید! آهسته غذا خوردن را میتواند برای خوردن هر خوراکی ای تمرین کنید. اگر شما یاد بگیرید که یک سیب را آرام آرام بجوید و از خوردن آن لذت ببرید، بنابراین این عادت در شما نهادینه شده و وعده های اصلی را هم آرام تر میخورید. این تمرین را میتوانید حتی با آدامس هم انجام دهید. آدام را سریع بجوید و بعد آهسته بجوید. حواس خود را روی سرعت جویدن متمرکز کنید.

فقط روی غذاخوردن خود تمرکز کنید

ما معمولا تحت تاثیر هم سفره ای های خود سریع غذا میخوریم. سعی کنید تمرکز خود را از نوع غذا خوردن اطرافیان بردارید و به سرعت جویدن خودتان فقط توجه کنید. آیا میدانستید که طبق آخرین تحقیقات دیده شده است که خانم ها آهسته تر از مردان غذا را میجوند و بیشتر طول میکشد که غذای خود را تمام کنند؟

غذای خود را به لقمه های کوچک تقسیم کنید

حجم کلی غذا و نوع غذا، حجم لقمه های شما را تعیین میکند. بنابراین تقسیم کردن غذا به تکه های کوچک تر، به شما کمک میکند تا لقمه های کوچک تری بردارید و این در نهایت باعث میشود که شما آهسته تر غذای خود را تمام کنید.

 

این روش ها را امتحان کنید و ببینید که آهسته غذاخوردن چه تاثیری بر اضافه وزن و مشکلات گوارشی شما دارد. و خواهید دید که در کنار یک رژیم غذایی مناسب چه تاثیر زیادی در کاهش وزن شما خواهد داشت.

745

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری