تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

با اپلیکیشن لاغری دوکان و چاغری ذهن خود را تغيير دهيد تا سریع تر لاغر شوید

مرجان صحاف زاده

برای شروع میخوام گفته ی تعداد زیادی از کاربران ما در اپلیکیشن لاغری دوکان و چاغری رو شما هم بخونین:

“انگيزه شروع براي من، داشتن هیکلی مناسب براي تعطيلات (یا بعضا عروسی و مهمانی های عید) بود ولي وقتي شروع كردم ديگر نمي توانستم متوقفش كنم. اين كه چطور به نظر مي آمدم و چه احساسي داشتم را دوست داشتم. پس به جاي اين شيوه ی غذا خوردن دوکانی بخشي از سبك زندگي ام شد، نه فقط رژيم غذايي ام!”

قبل از اينكه وارد اصول پايه اي تغذيه شويم، لازم است كه رابطه ي خودمان و غذا را بفهميم! خوردن اغلب يك جنگ رواني است! خيلي از ما، براي رها شدن از
استرس و ايجاد احساس راحتي و كنار آمدن با مشكلات غذا مي خوريم. مواد غذايي وسوسه انگيز به آساني در اختيار ما قرار دارد و ما به طور مداوم در حال جنگ با
غریزه های غار نشيني خود هستيم تا هر چيزي كه جلوي چشمانمان هست ببلعيم! پس بياييد با قرار دادن ذهن خود در جاي مناسب شروع كنيم. ذهن شما ابزار قدرتمندي است كه مي تواند شما را روي مسيرتان نگه دارد. روي اهداف سلامتي تان تمركز كنيد و به خود يادآوري كنيد كه چرا شروع به اين كار كرده ايد و نتيجه را پيش بيني كنيد و به تصویر بکشید.

7 مرحله ی طلایی برای آماده کردن ذهن و افزایش انگیزه در رژیم لاغری:

مرحله 1: دست از توجيه برداريد!

در اپلیکیشن لاغری دوکان و چاغری ما همه ي چيزهايي كه لازم بود شما بدانيد را خلاصه كرده ايم و تلاش كرده ايم تا مطمئن شويم همه ی  غذاهاي مورد علاقه شما، با گزينه هاي خوشمزه جايگزين شده اند كه احساس محروميت نكنيد . ا ز حا لا به بعد درست انتخاب كردن بري شما آسان است پس هيچ توجيهي وجود ندارد. اینکه مدام با ناامیدی غر بزنیم که تنوع غذایی من کم است و یا خیلی اوقات گرسنه میمانم و یا احساس میکنم ا خیلی علایق غذایی خودم دور مانده ام، همگی فقط بهانه است و اگر فقط یک هفته رژیم لاغری سریع دوکان و چاغری را امتحان کرده باشید قطعا این حرف را قبول دارید. پس خودمان را گول نزنیم!

مرحله 2: اعتراف كنيد كه اپلیکیشن لاغری دوکان و چاغری يك “رژیم لاغری” نیست!

…بلكه يك سبك زندگي است. بدن ما براي رژيم های  کالری شماری يا رژیم مایعات یا رژیم لاغری شیر  طراحي نشده، به همين خاطر است كه مردم بعد از تجربه کردن این رژیم های لاغری با کلی مشکلات جسمی بیشتر به رژيم عادي خود باز مي گردند و در نهایت دوباره وزنشان بر مي گردد. تغييراتي كه ما توصيه كرده ايم چيزي است كه شما بايد براي بقيه ي عمرتان رعايت كنيد. شايد كمي ترسناك به نظر برسد، ولي واقعا اينطور نيست! به محض اينكه به آن عادت كنيد همه چيز ساده مي شود. شما غذاهاي خوشمزه مي خوريد و لاغر و سالم باقی میمانید. پس مشكل چيست؟

مرحله 3: اين واقعيت را ببينيد كه غذاي سالم لزوماً به معني يك غذاي يكنواخت و خسته كننده نيست

تغییر برنامه غذایی شما بخشي از هر برنامه سلامت جديد است. ولي نه به معني حذف تمام طعم و لذت از آنچه مي خوريم. اگر از آنچه ميل مي كنيد لذت نبريد احتمال اينكه به آن پايبند بمانيد خيلي كم است. دستور غذاي رژیمی دوکان و چاغری به شما كمك مي كند كه بدانيد غذاهاي رژیمی با ارزش غذايي زياد هم مي توانند خوشمزه باشند.

 

مرحله 4: قبول کنید که “نمی توانم” معنی ندارد!

غذاي سالم وقت گير و گاها گران است. اين مي تواند شما را وسوسه كند كه در راه برگشت به خانه غذاهاي آماده بخريد چرا كه ارزان تر و سريع تر از گوشت ها، تخم
مرغ و سبزيجات تازه و با كيفيت هستند. حواستان باشد كه در نهايت شما بهاي اين راحت طلبي را خواهيد پرداخت. ضعف در سلامت مي تواند براي شما گران تمام شود. برای این مشکل هم ما کلی راه حل در گروه های پشتیبانی اپلیکیشن لاغری به مشترکان ارائه می دهیم. بچه های دوکانی و چاغری با هر سبک زندگی و با هر درآمدی مشکلی برای تهیه ی غذاهای رژیمی ندارند. ما معتقد هستیم هر مشکلی با به اشتراک گذاری تعدای تجربه قابل حل است، پس پیشنهاد میکنم به گروههای پشتیبانی اپلیکیشن لاغری ما سری بزنید.

مرحله 5: شما هنوز هم مي توانيد زندگي اجتماعي تان را داشته باشيد!

درك اغلب مردم از رژيم غذايي و زندگي سالم، پايان زندگي اجتماعي شان است. پايان زندگي اجتماعي شايد در شرايطي اتفاق بيفتد كه مثلاً شما از رژيم لاغری شیر یا رژیم های لاغری عجیب دیگر پيروي مي كنيد، كه ما شك داريم اين رژیم ها کلا زندگی برای شما بگذارند. خوشبختانه مواد غذایی مجاز رژیم لاغری چاغری و دوکان در هر رستورانی و یا هر مهمانی پيدا مي شود. پيدا كردن غذاهاي اصلي ما در شب هايي كه بيرون مي رويد فوق العاده راحت است. بزرگ ترین چالش افراد رژیم گیرنده شاید این باشد که مجبور هستند دو سری غذا تهیه کنند: یک غذای رژیمی برای خودشان و یکی معمولی برای خانوانده. خب ما این خبر خوب را به شما میدهیم که غذاهای رژیمی دوکانی و چاغری آنقدر خوشمزه و متنوع هستند که خانوانده شما هم طرفدار این غذاها بشوند.

مرحله 6: بپذيريد كه بدون پيتزا و كيك مي توانيد زندگي كنيد (هرچند مجبور به اين كار نيستيد)

هر آدمي به تعدادي از غذاهاي محبوب و آرامش بخش خود اعتیاد  دارد و بدون آنها احساس کلافگی مي كند! به هرحال كنار گذاشتن اين غذا ها هميشه هم
ضروري نيست. خيلي وقت ها فقط كافي است ياد بگيريم كه چگونه نسخه سالم آن ها را تهيه كنيم (به دستورهای غذایی داخل اپلیکیشن سری بزنید).

مرحله 7: باور داشته باشيد كه نتيجه مي گيريد

صبر داشته باشيد، کاهش وزن ده کیلویی يك شبه اتفاق نمي افتد. ما با کاربرانی كار كرده ايم كه بسياري از سالهاي عمرشان صرف رژيم هاي لاغری اشتباهی شده بود كه سلامت و سوخت و سازشان را نابود كرده بود و با اين حال مي خواستند در چند هفته شکم پهلو را آب کنند. به بدن خود ايمان داشته باشيد. مواد غذايي مناسب وارد آن كنيد تا نتايج خوبي هم از آن ببينيد. بدانيد كه بايد به بدن خود زمان بدهيد تا شما را به خاطر سوءاستفاده اي كه در تمام اين سال ها از آن كرده ايد ببخشد. هر چقدر بيشتر با روتين سالم زندگي خود احساس راحتي كنيد و استرس در مورد جزئيات را از خود دور كنيد، نتايج سريعتر اتفاق خواهد افتاد.

 

با تیم اپلیکیشن لاغری چاغری و دوکان همراه باشید

ارادتمند

مرجان صحاف زاده

36

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری