تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

داستان شکر سفید و قهوه ای چیست؟

مدیر سایت

 

از بحث ها و سوالاتی که توی گروههای مشاوره پیش میاد متوجه شدیم که در مورد انواع شکر ابهاماتی برای کاربران وجود داره و برای همین لازم دیدیم یک خلاصه ای از داستان انواع شکر و این مساله که آیا واقعا شکر قهوه ای یک شکر رژیمی است،

مزیت استفاده از شکر قهوه‌ای به جای شکر سفید چیست؟

شایعات زیادی میشویم که شکر قهوه ای در رژیم های کاهش وزن سریع جایگزین بهتری برای شکر سفید محسوب میشود. برای تصمیم گیری بهتر در مورد نوع شکر مصرفی خصوصا در طول رژیم لاغری پیشنهاد میکنیم مقاله ی زیر رو حتما بخونین.

شکر قهوه ای در واقع همون شکر سفیده فقط با این تفاوت که روی شکر قهوه ای پروسه انجام میشه و بعد تصفیه تبدیل به شکر سفید میشه.

همه ما میدونیم که شکر سفید به عنوان یکی از 4 سم سفید کشنده معرفی شده و مصرف بیش از اندازه ی اون علاوه بر افزایش وزن، مشکلات دیگه ای هم توی سلامتی ما ایجاد میکنه. اما آیا شکر قهوه ای نسبت به شکر سفید سالم تره؟

از لحاظ کالری هر دو نوع شکر (شکر سفید و شکر قهوه ای) مشابه هستند و 100 گرم از هرکدام از این شکرها حدود 400 کالری انرژی دارد. این از لحاظ رژیمی..

اما سوال دیگه اینه که آیا شکر قهوه ای انتخاب سالم تری نسبت به شکر سفید است؟

متاسفانه این خبر هم صحت نداره. این طرز فکر اشتباهه که بین هر کربوهیدراتی نوع قهوه ای از نوع سفید سالم تره و مواد مغذی بیشتری داره. درسته که شکر قهوه ای تا حدی مواد معدنی بیشتری داره چون تصفیه نشده، اما این تفاوت بسیار کم و ناچیزه.

سوال دیگه ای که شاید برای شما هم پیش آمده باشد، این است که از نظر سلامت دندان ها چه تفاوتی بین این دو شکر وجود دارد؟

پاسخ اینه که هر دو نوع شکر قهوه ای و شکر سفید به یم اندازه برای دندان ها مضر هستند.

پس چه تفاوتی بین شکر قهوه ای و سفید وجود داره؟

همون طور که میدونین شکر توی کارخونه از نیشکر تهیه میشه و از گذروندن پروسه های پخت و غیره در نهایت شیره ای قهوه ای بدست میاد که با خشک کردنش شکر قهوه ای در نهایت حاصل میشه. توی صنایع تولید شکر اصطلاحی وجود داره به اسم تصفیه کردن. با انجام پروسه ی تصفیه شکر قهوه ای به شکر سفید تبدیل میشه.

تفاوت اصلی بین شکر قهوه ای و سفید فقط در طعمشونه. شکر قهوه ای تا حدی طعم کاراملی داره و مقدار آب بیشتری داره.

درسته که شکر همه جا به عنوان سم خطرناک سلامتی معرفی شده اما حقیقت اینه که ما نمیتونیم این ماده ی غذایی رو به کل از زندگی خودمن حذف کنیم. بنابراین تیم چاغری به شما پیشنهاد میکنه که از نوشیدنی ها و مواد غذایی حاوی انواع مختلف شکر و در حد متعادل استفاده کنین.

در بین انواع مختلف شکر ها از جمله شکر قهوه ای، شکر سرخ، شکر سفید، فروکتوز و غیره هیچ کدام در کاهش وزن سریع نسبت به دیگری برتری ندارند و برای کاهش وزن و لاغری بهترین کار این است که مقدار شکر مصرفی خودتون رو کاهش بدین.

 

بهترین راهکار برای شیرین کردن مواد غذایی و نوشیدنی ها در طول رژیم لاغری سریع چیه؟

بهترین کار اینه که شما علاوه بر محدود کردن مصرف قند و شکر، در کنار این ها از شیربن کننده های رژیمی استفاده کنین. اما اینکه از چه نوعی شیرین کننده رژیمی باید استفاده بشه و چه مقدار، و اینکه آیا شما مجاز به مصرف این شیرین کننده ها در طول رژیم لاغری هستین یا نه، حتما با مشاور تغذیه خودتون مشورت کنین.

 

با مشاورین دوکان و چاغری در ارتباط باشید

84

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری