تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

داستان نقش سبوس جوی دوسر از زبان دکتر دوکان

مرجان صحاف زاده

از زبان خود دکتر دوکان فلسفه ی وجود سبوس جوی دوسر در رژیم لاغری چاغری و دوکان را بخوانید:

برای سالها در 2 فاز اول رژِیم من غذاهای نشاسته ای و آردی وارد نبوده است و در این میان افرادی بودند که ترک کربوهیدرات برایشان بسیار دشوار بوده است تا اینکه بلاخره سبوس جوی دوسر را کشف کردم. کنفرانسی نیز برای بیماری های قلب و عروقی در آمریکا برگزار شد و اینکه سبوس جوی دوسر تا چه حد روی کاهش کلسترول و بیماری دیابت تاثیر مثبت داشته است. و با تهیه ی مقداری از آن توانستم با کمک دخترم مایا با سبوس جوی دوسر، پنکیک مخصوص بپزم. او از سبوس جوی دوسر، تخم مرغ و ماست یونانی کم چرب و آسپارتام استفاده کرد. و بسیار به نتیجه خوبی رسیدیم و این شد که به مراجعه کننده گان جهت کاهش وزن دستور پخت آن را دادم. و آنقدر مورد پسند شان بود که تصمیم گرفتم آن را وارد رژیم غذایی بکنم. و این تنها کربوهیدرات مجاز در فاز اول رژیم است. شاید  از خودتون بپرسید واقعا چرا؟

ابتدا از نظر بالینی، چراکه با وارد کردن این غذا به رژیم مراجعه کنندگان خیلی بهتر و راحت تر و طولانی تر توانستند با رژیم لاغری کنار بیایند و باعث میشود که کمتر احساس گرسنگی بکنند. و نیز سریعتر احساس سیری داشته باشند. که خیلی باعث امیدواری است.

سبوس جوی دوسر در واقع پوسته ی روی دانه ی جوی دوسر است. و دانه ی آن حاوی مقادیر زیادی قند است. سبوس آن مقدار کمی از قندهای ساده تری دارد اما دارای مقدار زیادی پروتئین و فیبر محلول است. این فیبر دارای 2 خصوصیت است:

1- اینکه حدود 25 برابر حجم خودش آب جذب میکند. و این یعنی وقتی وارد معده میشود مقدار زیادی آب جذب میکند و حجم میگیرد و احساس سیری به ما میدهد.

2- این فیبرها میزان جذب چربی ها را کاهش میدهد.

3- مقادیر زیادی ویتامین به بدن شما میرساند و شما را از کمبود ویتامین در طول رژیم لاغری سریع حفظ میکند.

4- جایگزین بسیار مناسبی برای کربوهیدرات های حذف شده در یک رژیم لاغری سریع کم کربوهیدرات مثل رژیم لاغری دوکان و چاغری است.

سبوس جوی دوسر را به چه صورت تهیه و مصرف کنیم؟

پارامترهایی که در خط تولید کارخانه ای هم که مهم هستند، عمل غربالگری و نیز آسیاب آن است. اگر درواقع آرد سبوس جوی دوسر بسیار دانه ریز باشد تقریبا اثرات خود را از دست میدهد. و اگر خیلی دانه درشت باشد ویسکوزیته سطحی خود را از دست میدهد. سعی کنید از سبوس های تخمیری (فرآوری شده) استفاده کنید که کمتر برای گوارش شما حساسیت زا باشند و مقادیر بیشتر مواد مغذی در دسترس بدن قرار دهند.

دستور پخت پنکیک من و دخترم:

سفیده تخم مرغ 1 عدد

سبوس جودوسر  2 قاشق غذاخوری

ماست بدون چربی یا کم چرب 2 قاشق غذاخوری

شیرین کننده رژِیمی یا ادویه هایی مثل فلفل و سیر و نمک و …

سفیده را جدا آنقدر بزنید تا پف کند. پس ازینکه در طرف جداگانه بقیه مواد را با هم ترکیب کردید آن را به سفیده اضافه کرده و مخلوط کنید و در کف ماهیتابه روی حرارت متوسط بریزید و هر طرف آن را تا حداکثر 5 دقیقه بپزید.

این پنکیک را در کنار صبحانه، ناهار و شام میتوانید میل بفرمایید.

 

نوش جان

تیم اپلیکیشن لاغری و چاغری

1

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری