تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

رسپی شیک پروبیوتیک و پره بیوتیک برای تنظیم گوارشی و لاغری سریع

مرجان صحاف زاده

 

بهترین راه برای آماده کردن یک شیک لاغر کننده و تنظیم کننده ی گوارش ترکیب دو ماده غذایی با خاصیت پروبیوتیک و پره بیوتیک است. بهترین منبع پروبیوتیک ماست پروبیوتیک و نوشیدنی کفیر است. اما چرا؟

  1. مهم ترین علت تاکید ما برای مصرف نوشیدنی کفیر و ماست پروبیوتیک در تنظیم فلور روده این است که این دو خوراکی غنی از پروبیوتیک هستند و اگر طی پروسه ی درستی تهیه شده باشند حاوی بهترین و مفیدترین باکتری های گوارشی هستند.

2. و دوم به علت طعم ترشی که شیر تخمیر شده دارد، به خوبی با هر طعم دیگری ترکیب شده و یک شیک لذیذ تحویل شما میدهد. با استفاده از یکی از این دو خوراکی شما میتوانید اسموتی شیرین یا به صورت پوره سبزیجات یا هر ترکیب دیگری تهیه کنید و این وسط تنها محدودیت شما ذهن خود شما است.

3. و سوم اینکه شیر تخمیر شده (نوشیدنی کفیر یا ماست پروبیوتیک) غنی از پروتئین است و مهم تر اینکه پروتئینی دارد که به راحتی هضم و جذب میشود.

آیا هنوز قانع نشده اید که شیک پروبیوتیک و پره بیوتیک یک جزء حیاتی در رژیم لاغری و رژیم سلامتی شما محسوب میشود؟ پس میرویم به سراغ جزء دوم این نوشیدنی هیجان انگیز و معجزه آسا، یعنی پره بیوتیک! معمولا وقتی شما خوراکی حاوی پروبیوتیک میخورید، دیگر نیازی به اضافه کردن جزء دیگری ندارید و خود ماست پروبیوتیک و نوشیدنی کفیر به تنهایی می توانند به مرور زمان باکتری های مفید را جایگزین باکتری های مضر کنند. اما این نوشیدنی که امروز به شما معرفی میکنیم یک نوشیدنی معمولی نیست و قرار است تاثیری جادویی و سریع روی گوارش شما داشته باشد. برای اینکه باکتری های مفید به سرعت در گوارش شما کلنی تشکیل دهند و به سرعت رشد کنند، شما باید چند ماده غذایی با خاصیت پره بیوتیک به نوشیدنی خود اضافه کنید. پره بیوتیک در واقع غذای باکتری های پروبیوتیک است:

موز حاوی مقادیر قابل قبولی فیر محلول است و طعم بسیار خوبی دارد و شیک شما را لذیذ میکند.

  • سرکه سیب حاوی مقادیر زیادی پره بیوتیک است و مصرف مقدار کمی از آن هم کافی است. چون هدف ما این است که غذای ما علاوه بر سالم بودن، طعم خوبی هم داشته باشد، پس زیاده روی نکنید.
  • عسل. شاید در نگاه اول بنظر برسد که عسل در این شیک لاغر کننده نقش شیرین کننده و طعم دهنده را دارد. اگر این طور است اشتباه میکنید. علت اصلی استفاده از عسل در شیک سلامت، خواص پره بیوتیک آن است. فقط حواستان باشد که عسل با کیفیت و طبیعی استفاده کنید.
  • بعد از صحبت در مورد اجزای پروبیوتیک و پره بیوتیک نوبت به این رسیده که به سراغ اضافه کردن میوه برای تکیل خواص تغذیه ای این شیک مغذی برای گوارش برویم. ترکیب مورد علاقه ما انبه، توت فرنگی و مقدار بسیار کمی آب پرتقال است. و حالا به سراغ رسپی شیک تنظیم کننده گوارش میرویم:
  1. یک فنجان ماست پروبیوتیک کم چرب یا کفیر (حواستان باشد که محصولاتی که میخرید بدون هرگونه افزودنی و طعم دهنده باشند).

2. نصف موز

3. یک تا دو قاشق چایخوری عسل

4. یک قاشق چای خوری سرکه سیب

5. یک چهارم انبه کوچک

6. چهار عدد توت فرنگی

7. 4 تا6 قاشق غذاخوری آب پرتقال

همه مواد را در مخلوط کن بریزید و مخلوط کنید تا یک شیک یک دست بدست آید. پیشنهاد میکنم توت فرنگی ها را آخرین مرحله مخلوط کنید تا دانه های توت فرنگی خرد نشود.

 

نوش جان

با اپلیکیشن لاغری سریع چاغری و دوکان همراه باشید.

اپلیکیشن لاغری سالم چاغری

اپلیکیشن چاغری

ارادتمند

مرجان صحاف زاده

0

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری