تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

شکلات در رژیم لاغری سریع

مرجان صحاف زاده

چه كسي از شكلات بدش مي آيد و به آن معتاد نيست؟ از آنجايي كه مطالعات نشان داده اند كه چند تكه شكلات حس خوب ناشي از افزايش سروتونين را در ما
زياد مي كند، اين علاقه شديد چندان تعجب آور نيست. همان طور که میدانید ما در اپلیکیشن رژیمی چاغری و دوکان سعی میکنیم خوراکی های دوست داشتنی را از رژیم گیرنده های نازنین خودمان دور نکنیم و شکلات هم یکی از این خوراکی های دوست داشتنی و لذیذ است که در بیشتر رژیم های لاغری به عنوان یک حسرت برای رژیم گیرنده ها میماند. اما ما در رژیم لاغری سریع دوکان و چاغری اعتقاد داریم فقط در صورتی رژیم لاغری موفق و ادامه دار خواهد بود که افراد در آن احساس محدودیت نکنند.


شكلات حاوي دو ماده اصلي است: قسمت كاكائو و كر ه اي كه از دانه هاي كاكائو بدست مي آيد . اگر تا به حال طعم كاكائوي 100 % را چشيده باشيد، متوجه مي شويد كه چرا معمولا شكر و ساير طعم دهنده ها به آن اضافه مي شوند. فقط حواستان باشد اگر مي خواهيد از فوايد تغذیه ای كه كاكائو دارد بهره مند شويد، بايد كاكائوي حداقل 70 % بخوريد. شكلات سياه نسبت به شكلات شيري شكر بسيار كمتري دارد و تلخي آن به شما در كنترل اشتياقتان براي خودرن شیرینی كمك مي كند. علاوه بر اين ها، شکلات هم مثل قهوه منبع غني از آنتي اكسيدان ها محسوب میشود. بنابراین قطعا شکلات در رژیم لاغری شما جا دارد.

اما حواستان باشد كه براي برخي از ما، مواد غذايي شيرين مثل شكلات (هر قدر هم كه تلخ باشد)، مي تواند جرقه اي باشد براي هوس كردن شيرينيجات! و این آخرین چیزی است که ما در رژیم لاغری سریع میخواهیم. این طور نیست؟

علاوه بر این با وجود محتواي بالاي منيزيم، كلسيم و پتاسيمي كه شكلات دارد، داراي مقدار زيادي فيتات نيز هست. همانطور كه قبلاً هم گفتيم، اين تركيبات مي توانند در جذب مواد معدني مفيد اختلال ايجاد كنند.
بهترين راه اين است كه يك مارك معتبر و ارگانيك براي شكلات رژیمی پيدا كنيد و هر دفعه از خوردن فقط يك تكه كوچك از آن لذت ببريد، نه اينكه يك بسته كامل را يك جا ببلعيد. ما پیشنهاد میکنیم در صورتیکه میخواهید در رژیم لاغری بر پایه ی پروتئین از شکلات استفاده کنید، نوع رژیمی آن را تهیه کنید. منظور از شکلات رژیمی شکلاتی است که به جای شکر از شیرین کننده های رژیمی مثل استویا و یا سوکرالوز تهیه شده باشد.

یک بعد از ظهر رژیمی یک تکه شکلات در کنار قهوه یا چای بسیار لذت بخش خواهد بود. این طور نیست؟

 

با تیم اپلیکیشن لاغری و چاغری همراه باشید

ارادتمند شما

1

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری