تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

از فواید پیاده روی بیشتر بدانیم

ستاره مرصعی

چرا پیاده روی برای سلامتی مفید است؟

 

  • پیاده‌روی قلب شما را قوی میکند

از فواید پیاده روی میتوان به کاهش  ریسک ابتلا به بیماری های قلبی و سکته اشاره نمود. در واقع پیاده روی به کاهش سطح کلسترول بد ( LDL) و افزایش میزان کلسترول خوب (HDL) کمک میکند. انجمن استراک میگوید که با هر روز فقط 30 دقیقه پیاده روی از بالا رفتن فشار خونی که منجر به سکته مغزی میشود جلوگیری به عمل می آید و ریسک ابتلا به آن را تا 27 درصد کم میکند.

  • پیاده روی ریسک ابتلا به بیماری ها را پایین می آورد

یک پیاده روی منظم و مرتب خطر مبتلا شدن به دیابت نوع دو را تا حدود 60 درصد و خطر ابتلا به سرطان کولون، سینه و رحم  را تا 20 درصد پایین می آورد.

 

شما میتوانید در یک پیاده روی 30 دقیقه ای، با سرعت سه و نیم کیلومتر بر ساعت، حدود 75 کالری بسوزانید. اگر سرعت خود را تا پنج  کیلومتر بر ساعت بالا ببرید، حدود 99 کالری خواهید سوزاند. و سرعت شش و نیم کیلومتر بر ساعت، باعث میشود تا 150 کالری بسوزانید ( که تقریبا این میزان کالری یا مقدار کالری یک دونات مربایی برابر است).

 

  • پیاده روی از زوال عقل جلوگیری میکند

سالمندانی که در هر هفته حدودا 10 کیلومتر پیاده روی میکنند حافظه بهتری دارند. و متاسفانه زوال مغزی بعد از سن 65 ساگی به سراغ هر یک نفر از 14 سالمند می آید و در سن 80 سالگی این آمار به یک نفر از هر 6 سالمند میرسد.

 

  • ورزش کردن به افزایش ویتامین د (ِD) کمک میکند

ورزش و پیاده روی بهانه خوبی است که از اتاق در بیایم و کمی در فضای باز از گرما آفتاب لذت ببریم و به بفکر سلامت استخوان ها و سیستم ایمنی بدن خود باشیم.

 

  • ورزش کردن به شما انرژی میدهد

با انجام این ورزش و پیاده روی گردش خون در بدن و به دنبال آن اکسیژن رسانی به سلول ها افزایش یافته و این خود به شما کمک میکند تا احساس سرزندگی و هشیاری بیشتری داشته باشید. مخصوصا اگر بعد از ظهر یا عصر باشد.

 

  • پیاده روی در کنترل فشار خون موثر است

یک برنامه منظم ورزش سبک مخصوصا در افراد سالمند باعث میشود تا فشار خون کنترل شود علاوه براینکه به حفظ نیروی ماهیچه سالمندان کمک میشود.

 

  • ورزش شمارا خوشحال میکند

همیشه شنیدیم افراد ورزشکار خوش اخلاق هستند. بله ورزش کردن به بهبود خلق و خوی شما کمک میکند. و مانند دارو های افسردگی به بیمارای خفیف تا متوسط توصیه میشود. چراکه با آزادسازی اندورفین شما احساس خوبی خواهید داشت و از میزان استرس شما کاسته می شود. پس ورزش کردن یه جورایی برای سلامتی روانی شما ضروری هم هست.

 

پس به توصیه کارشناسان رژیم لاغری چاغری ورزش کردن را فراموش نکنید. مخصوصا در رژیم های کاهش وزن حداقل روزی 20 تا 30 دقیقه ورزش لازم است و به روند کاهش وزن شما کمک میکند.

195

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری