تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

لاغری ران: بهترین و سریع ترین راهکارها برای کاهش سایز ران ها

مرجان صحاف زاده

 

همه ما خانم ها (و حتی شما آقایون عزیز) این واقعیت رو یا تجربه کردیم یا از نزدیکان و دوستان شنیدیم که لاغری ران و شکم از سخت ترین مراحل لاغری محصوب میشوند. این طور نیست؟ من گاهی از کاربران رژیم لاغری چاغری و دوکان میشنوم که به این واقعیت رسیدند که چربی ران و شکم انگار از جنس سنگ یا آدامسه و با هیچ راهکاری آب نمیشه. این مثال های جالب تیم دوکان رو به این فکر انداخت که در یک مقاله جمع و جور تمام راهکارهای موثر و سریع برای لاغری ران و پهلو رو به شما معرفی کنیم. به شما اطمینان میدیم که باانتخاب روش درست در یک ماه میتونین چندین سانتی متر از دور ران های خودتون کم کنین. شاید شما با یک نگاه به راهکارهای زیر با خودتون بگین من همه این کارها رو امتحان کردم ولی نتیجه ای ندیدم. خب جواب ما به شما اینه که کمی بیشتر فکر کنین و ببینین آیا زمانی بوده که به مدت حداقل یک ماه تمام این موارد رو باهم رعایت کرده باشیم؟ و مهم تر از اون آیا جزئیات ذکر شده در این مقاله رو رعایت کردین؟

 

راهکار شماره یک برای لاغری ران ها:

قطعا برای شما هم قابل پیش بینی هست که قدم اول برای کاهش سایز ران تغذیه ی مناسبه. منظور ما اینجا از تغذیه مناسب رژیم نیست، بلکه تغییر سبک غذا خوردن و توجه بیشتر به سبد خرید روزانه است.

بشقاب خودتون رو پر کنین از :

انواع کلم، کدو سبز و مارچوبه

میوه های محدودی مثل انواع توت و توت فرنگی و پرتقال (با قند کم و آنتی اکسیدان بالا)

انواع ماهی

چای سبز و آب

انواع سبوس مثل سبوس برنج و سبوس جوی دوسر ( به جای آرد)

انواع سبزیجات برگی مثل کاهو، سبزی خوردن و اسفناج

خوراکی های زیر رو از بشقاب خودتون تا حد امکان حذف کنین:

نمک

شکر و تمامی شیرین کننده ی دیگر مثل عسل و مربا

خوراکی های تهیه شده با آرد سفید مثل ماکارونی و کیک و شیرینی

میوه های پرکالری و با قند بالا مثل موز

نوشیدنی های الکلی

و چند پیشنهاد دوستانه از طرف تیم دوکان: هیچ وقت زمانی که گرسنه هستید خرید نکنید. تحقیقات ثابت کردن که افرادی که با معده خالی وارد فروشگاه میشن، بیشتر از همیشه خوراکی های پرکالری و با قند بالا خریداری میکنن. بهترین کار اینه که قبل از خرید حتما یک لیست از خوراکی های لازم رو تهیه کنین و به لیست خرید خودتون وفادار بمونین.

راهکار شماره دو برای لاغری ران ها:

قوانینی به زندگی خودتون اضافه کنین که شمارو مجبور میکنه فعالیت بیشتری داشته باشین. برای مثال قانون بذارین که برای زیر 3 طبقه از آسانسور و پله برقی استفاده نکنین. خیلی اوقات میبینین که پله های سرکار یا منزل همون راهکار طلایی برای خلاصی از شر چربی های ران بودند و شما این راهکار رو نادیده گرفتین!

و یا اینکه برای مسیرهای کوتاه از ماشین و تاکسی و اتوبوس استفاده نکین! این تغییرات به شما کمک میکنه تا بدون پرداخت پول عضویت باشگاه یا بازکردن وقت آزاد برای ورزش، ورزش کافی داشته باشین.

راهکار شماره سه برای لاغری ران ها:

ورزش مناسب برای فرم دهی به ران ها پیدا کنین. پیشنهاد ما اینه که حداقل یک ماه اول خیلی جدی و فشرده به سراغ تمرین های هوازی و چربی سوزی برین. اگه قصد دارین از باشگاه و دستگاه های ورزشی برای کاهش سایز ران استفاده کنید، حتما تمرینات رو با یک مربی با تجربه هماهنگ کنین. چراکه تمرین های اشتباه نه تنها ران های شما رو لاغر نمیکنن، بلکه باعث مقاوم تر شدن چربی های ران هم میشن!

پیاده روی با سرعت های مختلف، شنا و دوچرخه سواری میتونن ورزش های مناسبی برای فرم دهی ران ها باشند.

 

راهکار شماره چهار برای لاغری ران ها:

بعد از ورزش دوش آب سرد بگیرید. این کار علاوه بر بالا بردن متابولیسم بدن، باعث بهبود خون رسانی به بدن هم میشه.

راهکار شماره پنج برای لاغری ران ها:

ورزش های هوازی و مقاومتی رو بعد از 1-2 ماه باهم ترکیب کنین. کسی که با هدف کاهش وزن ورزش میکنه باید بعد از شل شدن چربی ها و خارج شدن آب اضافی از بدن (بعد از 1-2 ماه تغییر سبک غذایی و ورزش هوازی)، ورزش های کششی و مقاومتی رو هم به برنامه اضافه کنه. چند نمونه از این ورزش ها برای فرم دهی و لاغری ران در زیر به صورت عکس برای شما ارائه شدند:

(برای بهترین نتیجه 6 حرکت زیر را روزانه 20 بار برای هر پا به صورت آهسته انجام دهید)

 

 

 

 

0

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری