تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

لاغری سریع با تردمیل

مرجان صحاف زاده

 

تردمیل یکی از مناسب ترین و سریع ترین راه های لاغری است. اما چرا؟ خیلی از افراد با تردمیل رابطه خوبی ندارند، چرا که اظهار دارند کار تردمیل وادار کردن به راه رفتنه و من میتونم هر جایی روی زمین خدا راه برم! برای چی پول برق یا باشگاه بدم؟ و یا خیلی از افراد به این فکر میکنند که پیاده روی در هوای آزاد خیلی بهتر و موثرتر از راه رفتن در فضای بسته و روی تردمیل هست. و یک علت شایع دیگه که باعث میشه خیلی ها از تردمیل فراری باشن اینه که تصور می کنند تردمیل باعث زانو درد میشه. آیا این مسائل در مورد تردمیل و لاغری با تردمیل صحت داره؟

شاید تا حدودی این مشکلات در مورد لاغری با تردمیل درست باشه. اما این تمام حقایق نیست. و در نهایت با بررسی تمام جوانب خواهید دید که برای سبک زندگی ما ایرانی ها تردمیل یک راه حل ساده و سریع برای لاغر شدنه.

چرا از نظر ما تردمیل از پیاده روی در خیابان موثر تر و بهتر است؟

زمانی که شما خودتون به پیاده روی میرین، سرعت راه رفتن رو نمیتونین کنترل کنین. خیلی سخته که با وجود موانع و حواس پرتی هایی که توی خیابون ها هست (مثل ویترین مغازه ها یا چک کردن مسیج های گوشی) سرعت راه رفتن رو کنترل کنین. علاوه بر این هوای بیرون همیشه مناسب پیاده روی نیست و در بهترین حالت اگه شما چسبیده به یک پارک خوش آب و هوا هم زندگی کنین باز هم در نهایت 3 ماه در سال کیفیت و دمای هوا مناسب پیاده روی خواهد بود و همین مسائل برنامه لاغری شمارو به خطر میندازه. و مهم تر از همه این ها شما میتونین با استفاده از تردمیل یک برنامه جامع از نظر سرعت، شیب و مدت زمان ورزش تنظیم کنین (و یا بهترش اینه که یک مربی براتون تنظیم کنه) و به همین دلیل یک نتیجه ی عالی در نهایت داشته باشین. چرا که با داشتن یک برنامه ثابت دیگه مود و خستگی و حالت روحی شما روی مدل ورزش کردن شما تاثیری نخواهد گذاشت.

نکته ی مهم برای تازه کارها و یا افراد دارای اضافه وزن شروع درست و برنامه ی اصولی در پیاده روی هست. تحقیقات نشون دادن که صرفا راه رفتن به منظور کالری سوزی شما رو لاغر نمیکنه. برای لاغری سریع و سالم شما نیاز به یک شروع اصولی با سرعت و زمان مناسب بر اساس سن، اضافه وزن، جنسیت و وضعیت سلامتی خودتون دارین. بنابراین اجازه بدین برنامه ی لاغری شما بر اساس این فاکتور ها توسط یک مربی با تجربه تنظیم بشه. خواهید دید که تفاوت چشم گیری بین یک پیاده روی روزانه معمولی و لاغری با تردمیل وجود داره.

در مقالات بعد به شما خواهیم گفت که اصول تنظیم تردمیل برای لاغری سریع چیست و تردمیل را روی چه برنامه ای باید تنظیم کنیم تا لاغر شویم.

همین امروز تصمیم بگیرین

با مشاورین ما برای پاسخ گویی به سوالات خودتون از طریق اپلیکیشن لاغری چاغری و دوکان همراه باشین

 

0

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری