تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

لاغری سریع و سالم با شنا کردن

مرجان صحاف زاده

 

ورزش شنا به شما کمک میکنه تا از شر چربی های مقاوم و سمج خلاص بشین. مهم نیست که شما ورزش حرفه ای میکنید یا کلا اهل ورزش نباشید، شنا کردن سرعت چربی سوزی رو افزایش میده!

از آنجایی که در شنا کردن  تقریبا تمامی عضلات بدن درگیر میشود، با این ورزش کالری سوزی و چربی سوزی به سرعت انجام میشود و علاوه بر این به علت اینکه بدن هم زمان با چربی سوزی عضله سازی هم انجام میدهد، در طول دوره ی کاهش وزن شما دچار افتادگی و شل شدن پوست نخواهید شد.

علاوه بر همه این موارد، در آب استخر، بدن برای حفظ تعادل دمای بدن با آب انرژی نسبتا زیادی صرف میکند، که این کار خود باعث کالری سوزی مضاعف میشود. بنابراین اگه میتونین انتخاب کنین، به نظر من بهتره شنا کردن توی آب سرد تر رو انتخاب کنین.

شنا کردن چه مقدار کالری میسوزونه؟

مقدار کالری سوزی در طول شنا کردن تا حد زیادی بسته به سن، جنسیت، وزن، تکنیک و نوع شنا و آمادگی بدنی افراد داره. اما به طور کلی با کمک یک تکنیک خوب شنا شما میتونین با یک ساعت کرال حدود 500 کالری بسوزونین. سرعت شنا در ابتدا تاثیر چندانی نداره و این طول مدت شنا کردن هست که عامل تعیین کننده در کالری سوزی و چربی سوزیه. از آونجایی که چربی سوزی در بدن ما تازه بعد از 20 دقیقه شروع میشه، بهتره تمرکز و انرژی خودمون رو روی طولانی تر کردن شنا (و به طور کلی ورزش) بذاریم تا اینکه تلاش کنیم سریع شنا کنیم.

جنبه های مثبت شنا کردن در کاهش وزن سریع

چربی سوزی و کاهش وزن سریع تنها جنبه ی مثبت شنا کردن نیست.

  1. افزایش چربی سوزی و متابولیسم (سوخت و ساز)
  2. عضله سازی و بدن سازی
  3. افزایش مقاومت و استقامت بدن
  4. قوی سازی و افزایش سلامت مفاصل
  5. افزایش انعطاف پذیری و کیفیت پوست بدن ناشی از ماساژ سرتاسری بدن توسط فشار آب
  6. مقابله با تنش و آسیب دیدگی (جسمی و روحی)
  7. افزایش سطح سروتونین بدن و در نتیجه افزایش انگیزه

 

برای پیشرفت در تمرینات و کاهش وزن مطلوب باید حتما زمان کافی صرف کنین و خودتون رو تحت فشار قرار ندین. در طول هفته برنامه ای ثابت، منظم و از پیش تعیین شده داشته باشین. برای شروع برنامه ی کاهش وزن با شنا کردن، شما قطعا نیاز به انگیزه ای قوی و روحیه ای مسمم دارین، وگرنه بعد از دو یا سه هفته خسته شده و دوباره به دنبال راههای ساده تر برای لاغری سریع میگردید. در این مسیر مهمه که واقع گرایانه هدف گذاری کنید تا نامید نشین. شرایط رو تا حد ممکن برای خودتون ساده و لذت بخش کنید. مثلا یک دوست رو متقاعد کنین تا توی برنامه ی هفتگی شما شرکت کنه. باهم به استخر برین، باهم مسابقه بذارین و کاهش وزن هفتگی خودتون رو به همدیگه گزارش بدین.

اپلیکیشن لاغری سالم چاغری

اپلیکیشن چاغری

و در پایان این نکته رو هم فراموش نکنین که شنا کردن در نهایت باعث عضله سازی هم میشه. و از اونجایی عضله وزن زیادی داره، امکان داره که شما در طول برنامه لاغری با شنا کردن بیشتر سایز کم کنید و گاها وزن شما ثابت بمونه. پس نگران نباشین و بدونین طبیعیه.

 

با اپلیکیشن لاغری دوکان و چاغری همراه باشید

0

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری