تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

من همیشه شکلات هوس میکنم. این هوس های من چه معنی دارد؟

مرجان صحاف زاده

هوس به شکلات به دلیل پیچیده شدن سبک زندگی ما و در دورشدن از زندگی طبیعی، نمیتوان تفسیرهای قطعی برای هوس های بی مورد و وقت و بی وقت غذایی و گرسنگی کاذب داشت. اما در کل هرکدام از این هوس ها میتوانند در خیلی از موارد نشان دهنده ی یک کمبود تغذیه ای باشند.

هوس به شکلات خصوصا در اوایل رژیم کاهش وزن سریع و یا در رژیم های لاغری اشتباه تشدید میشوند و همیشه کاربران ما این مشکل را در روزهای اول رژیم دارند. اما وقتی دلیل هوس و تمایل خودتون به شکلات رو کشف کنین، دیگه مقابله با اون ساده میشه.

تمایل شدید به خوردن شکلات، میتواند علاوه بر کمبود انرژی، نشان دهنده ی اقت قند خون (افت قند به صورت مداوم نشان دهنده ی مشکل قند و انسولین است و یا نشان دهنده ی اشتباه بودن رژیم غذایی و سبک زندگی شماست) و یا حتی مشکلات روحی و استرس زیاد باشد. گاهی اوقات ما انسان ها نارضایتی های روحی و افسردگی خودمون رو با خوردن شکلات به صورت موقتی سرکوب میکنیم.

علاوه بر این ها هوس به خوردن شکلات و علاقه شدید به شکلات میتواند نشانه ی کمبود برخی مواد معدنی باشد. کاکائو منبع غنی منیزیم است. منیزیم برای کارکرد عضلانی و همین طور سیستم عصبی یکی از واجبات است. و به همین دلیل است که بسیاری از ما به هنگام استرس دلمان میخواهد شکلات بخوریم.

کاکائو (و طبیعاتا به دنبال آن شکلات) حاوی مقادیر زیادی روی هم هست، که برای تقویت و برقراری سیستم ایمنی اهمیت زیادی دارد. بنابراین کمبود منیزیم و روی میتوانند یکی از علل هوس و تمایل شدید شما به شکلات باشند.

بنابراین برای رفع هوس به شکلات توصیه میکنم:

  1. قند خون خودتون رو تحت کنترل بیارین و اقدامات لازم رو در این زمینه با مشورت کارشناس خودتون انجام بدین.
  2. مواد غذایی غنی از روی و منیزیم بیشتری مصرف کنین و یا حتی با مشورت کارشناس تغذیه مکمل روی و منیزیم مصرف کنید.
  3. سعی کنید پودر کاکائو کم چربی و شکلات تلخ بالای 70% رو جایگزین سایر محصولات شکلاتی بکنین (به دستورات غذایی اپلیکیشن دوکان و چاغری هم حتما سری بزنین)

 

برای کنار گذاشتن اعتیاد به شکلات برای همیشه حتما سری به اپلیکیشن لاغری دوکان و دوکان فیت بزنید.

ارادتمند شما

مرجان صحاف زاده

219

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری