تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

سوالات و جواب ها در مورد لاغری سریع با تعادل اسید و باز

مرجان صحاف زاده
آیا مواد غذایی اسیدی باعث اسیدی شدن خون میشوند؟
کاملا برعکس. لیمو ترش خون را بازی میکند، چراکه حاول مقدار زیادی منیزیم است. مواد معدنی به برقراری تعادل اسید و باز بدن کمک میکنند. همین طور خامه ی ترش و یا ترشی هم اثر اسیدی کننده ندارد. مواد غذایی اسیدی به تجزیه ی باندهای گوگردی و فسفری کمک میکنند، که اتفاقا در رژیم های غربی بسیار زیاد پیدا میشود. مهم تر از همه محصولات حیوانی (گوشت و لبنیات)، قهوه، چای سیاه، الکل، شیرینی ها و کرن فلکس است که بدن را اسیدی میکند.
وقتی تعادل اسید و باز بدن بهم بخورد چه اتفاقی می افتد؟
در طولانی مدت اسیدی شدن خون می تواند باعث پوکی استخوان، تحلیل عضلانی، نقرس، رماتیسم و مشکلات گوارشی شود. این حالت میتواند در تشکیل سنگ های کلیوی، مشکلات پوستی و ریزش مو هم تاثیرگذار باشد.
برای بررسی تعادل اسید و باز بدن باید چه بکنیم؟
یکی از کار های ساده در این زمینه این است که به مدت 3 روز، هر روز صبح اسیدیته ادرار خود را با یک کاغذ PH سنج اندازه گیری کنیم. صبح ها باید PH خون بالای 6.5 در اسیدی ترین حالت باشد.
برای متعادل کردن اسید و باز خون باید چه کرد؟
• مقدار زیادی میوه و سبزی تازه بخورین و از محصولات فراوری شده تا حد امکان دوری کنید. • در هوای آزاد تمرینات هوازی یا یوگا و مدیتیشن انجام دهید • از سونا استفاده کنید • با مشورت کارشناس تغذیه از مکمل های مواد معدنی لازم استفاده کنید.
Title
خیر. شما باید در این رژیم به سراغ مایعاتی بروید که به اصلاح خنثی هستند. برای مثال قهوه و نوشیدنی های الکلی و چای سیاه در این رژیم حذف میشوند. اما از طرفی مهم است که مایعات زیادی در این رژیم مصرف شود. برای مثال انواع اسموتی های طبیعی، آب و آب میوه و سبزیجات.

مراقب سلامتی خودتون باشین و با کارشناسان چاغری در تماس باشین و اگه علاقمندین یک رژیم سالم و سریع بگیرید سری به چاغری  اپلیکیشن رژیم دوکان یا دوکان فیت بزنید و با این رژیم بدون گرسنگی آشنا شوید.

ارادتمند شما

رژیم لاغری چاغری

378

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری