تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

پایه و اساس بهترین رژیم لاغری سریع

مرجان صحاف زاده

بیایید تا باهم پایه های اساسی یک رژیم لاغری سریع درست و حسابی را بررسی کنیم:

 

  • چربی ها دشمن درجه اول هستند. بدون شک چربیهای حیوانی و گیاهی بزرگترین دشمنان کسایی هستند که رژیم کاهش وزن را شروع کرده اند. با توجه به چربی موجود در گوشت یا ماهی اضافه بر چربی روغنی که در طبخ غذا استفاده میشه یا در سس ها، کره و خامه و نیز چربی که در پنیر و سوسیس یافت میشود برای دریافت بالاترین میزانهای کالری کافی هستند. بنابرین برای داشتن یک رژیم لاغری موثر و ثابت برای اینکه چربی های اضافی بدن خودمون رو کم کنیم و از بین ببریمشون نیاز هست که غذاهای چرب رو کاهش یا در کل حذف کنید.

 

  • چربی های حیوانی برای سیستم قلب و عروق یک خطر به حساب میایند. چربی های حیوانی دارای کلسترول و تری گلیسیریدها هستند. میزان مصرف چربی های حیوانی را باید کم کنیم وبه ویژه اگر احتمال خطر بیماری های قلبی و عروقی و یا سطح بالای کلسترول نیز وجود دارد.

 

  • کربوهیدرات های ساده دشمن دوم به حساب میایند. منظور از کربوهیدرات ساده میزان قند کمی که در حبوبات و غلات موجود هست، نمیباشد بلکه قند و شکری که روزانه مصرف میشوند و به سرعت جذب شده و باعث فعالیت پانکراس در جهت تولید مقدار زیادی انسولین شده که خود باعث افزایش اشتها و چربی های اطاف شکم میشود. قندهای ساده شیرین و خوشمزه هستند و بسیار هم در میان وعده ها و اسنکها مصرف میشوند اما باید یادمون باشه این مزه شیرین باعث میشود مقدار کالری زیادی که تولید میکنند را از یاد ببریم.

 

  • ارزش کالری پروتئین متوسط است. 4 کالری به ازای هر گرم پروتئین.

 

  • کالری موجود در پروتئین ها به طور کامل جذب نمیشوند.غذاهای غنی از پروتئین مانند گوشت وماهی دارای بافت های همبند هستند و بنابراین در برابر هضم کمی مقاومت نشان داده و این به این معناست که به طور کامل جذب نمیشوند. افرادی که داری اضافه وزن هستند و جذب کننده های بزرگ کالری هستند این توانایی را دارند که حداکثر میزان کالری را از آنچه میخورند دریافت کنند.

 

  • برای هضم و جذب پروتئین نیاز به سوزاندن کالری است و اگر این مقدار کالری لازمه را از مقدار کالری کلی ای که غذای پروتئینی تولید میکند کم کنیم (و همانطور که قبلا گفته شد 30 درصد از آن کم میبشود) بنابراین می توان گفت پروتئین از گروهای غذایی دیگر کالری کمتری به بدن می رساند.
  • روزانه به 57 گرم تا 85 گرم پروتئین خالص نیاز داریم. پس هیچ گاه زیر بار رژیمی نروید که  میزان پروتئین مصرفی روزانه در آن از این مقدار کمتر باشد چراکه باعث میشود کم کم دچار ضعف ماهیچه و بافتها شوید و نیز پوست افتادگی پیدا کند.

 

  • به طور معمول نوشیدن حداقل یک و نیم لیتر آب لازم است تا محصولات جانبی پروتئین از جمله اوریک اسید دفع شوند.

 

  • پروتئین شما را سیر نگه میدارد و نمیگذارد تا احساس گرسنگی بکنید. درحالیکه غذاهای شیرین بیشترین سرعت هضم و جذب را دارند  و و بعد از آن غذاهای چرب هستند و غذاهای پروتئینی کمترین سرعت هضم و جذب را دارند.

 

  • میوه ها با اینکه ارزش ویتامینی بالایی دارند، اما غنی از قند ساده هستند و این قند ساده نمی گذارد شما به هدف نهایی و وزن ایده آل خود برسید. تمامی ویتامین ها و مواد معدنی موجود در میوه در سبزیجات هم موجود است، بنابراین نگران حذف میوه از رژیم خود (برای مدتی کوتاه) نباشید.

با اپلیکیشن لاغری و چاغری همراه باشید تا رژیم لاغری سریع را تجربه کنید و بدون آسیب به پوست خود کاهش سایز مناسبی داشته باشید.

ارادتمند

مرجان صحاف زاده

1

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری