تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

کاهش سایز شکم بدون ورزش هم امکان پذیر است

مرجان صحاف زاده

متخصصان تغذیه همگی بر این باور هستند که فاکتور مهم در کاهش سایز شکم، وقت گذراندن در باشگاههای ورزشی یا ورزش کردن نیست، بلکه فاکتور اصلی نوع تغذیه ی ما است.

شاید شما هم این تجربه رو داشتین که برای کوچک کردن شکم همه به شما توصیه کرده اند که تمرینات طولانی و طاقت فرسای ورزشی باید انجام بدین. اما این مساله حقیقت نداره. در واقع اصل داستان در کاهش سایز شکم و داشتن شکمی تخت بسته به نوع رژیم و تغذیه شما داره. البته که مربی های ورزشی نظر دیگه ای دارند و شاید به شما پیشنهاد بدن که برای داشتن شکمی تخت حتما باید در روز 100 تا دراز نشست برین.

اما چرا ورزش تنها کمکی به کاهش سایز شکم شما نمیکند؟

دلیل اصلی اینه که ورزش هایی مثل دراز نشست، برای عضله سازی و فرم دادن شکم خوب عمل میکنند. اما در مواردی که فرد چربی دور شکم دارد، راه حل درست اینه که اول به وسیله ی تعدیل عادت های تغذیه ای، چربی دور شکم رو آب کنیم و بعد در انتها به سراغ ورزش بریم. در حین انجام برنامه ی رژیمی، شما فقط نیاز دارین پیاده روی سبکی داشته باشین.

برنامه غذایی مناسب برای کاهش سایز شکم چیست؟

سریع ترین راه برای کاهش سایز شکم و داشتن شکمی تخت داشتن یک رژیم بر پایه ی پروتئین (مثل رژیم اپلیکیشن دوکان فیت) است. با کاهش مصرف کربوهیدرات، به مرور بدن شروع به سوزوندن چربی های اضافی بدن میکند و از اون مهم تر، با توجه به اینکه بخشی از چاقی شکمی مربوط به آب میان بافتی ذخیره شده در ناحیه ی شکم میشه، داشتن یک رژیم سم زدایی و در حین حال پر پروتئین، به شما کمک میکنه که این آب اضافی از بدن خارج بشه.

با کمک اپلیکیشن لاغری چاغری و یا اپلیکیشن لاغری دوکان، شما میتونین به راحتی در طول 4 تا 12 هفته (بسته به مقدار چربی در ناحیه شکم) بدون ورزش حرفه ای و طولانی و صرفا با یک رژیم سبک و بدون نیاز به کالری شماری، شکمی تخت داشته باشین. ای.

در مورد رژیم های لاغری سریع و خصوصا کاهش وزن این اشتباه مهم وجود داره که خیلی ها فکر میکنن خوردن مثلا نون و پنیر به عنوان وعده ی شام، یک انتخاب سبک و رژیمی برای دوران رژیم لاغری محسوب میشه. در صورتیکه جایگزینی نون و پنیر با یک املت سبزیجات انتخاب بسیار مناسبتری محسوب میشه.

توصیه های اصلی در زمینه ی داشتن شکمی تخت عبارتند از:

نوشیدن آب زیاد :

نوشیدن 2 لیتر آب در روز علاوه بر بالارفتن متابولیسم در بدن شما میشه، باعث میشه که آب اضافی ذخیره شده در ناحیه شکم به همراه سموم از بدن به راحتی دفع بشه.

کاهش نسبت کربوهیدرات و افزایش پروتئین با کیفیت

اضافه کردن سبوس :

خصوصا سبوس جوی دوسر به برنامه ی غذایی روزانه

جایگزینی نان بر پایه ی سبوس:

منظور نان دوکانی است که فقط با سبوس تهیه میشه و نه نان سبوس دار، برای دستور تهیه به اپ دوکان مراجعه کنین

20 دقیقه پیاده روی در روز :

پیاده روی باید با سرعت های مختلف باشه (مناسب ترین روش پیاده روی رو اینجا مطالعه کنین)

مصرف مواد غذایی بالابرنده ی متابولیسم بدن

مثل چای سبز، فلفل، زنجبیل و .. برای ادامه ی این بخش پیشنهاد میکنم مقاله ما در مورد چربی سوز ها رو حتما مطالعه کنین

زیاد بخوابید :

کم خوابی باعث کند شدن متابولیسم و کند شدن کاهش سایز شکم و باسن میشود.

دوش بگیرید :

برای افزایش متابولیسم و جریان خون پیشنهاد میکنیم هر روز صبح یک دوش چند دقیقه ای بگیرید. ابتدا با آب ولرم، بعد آب سرد و بعد دوباره گرم. و این سرد و گرم کردن رو ادامه بدین.

پیشنهاد های غذایی برای داشتن شکمی تخت:

  • صبحانه: اوت میل دوکانی (ترکیب سبوس جوی دوسر، شیر و شیرین کننده ی رژیمی روی حرارت ملایم)
  • ناهار: ماهی یا سینه مرغ کبابی به همراه سبزیجات دورچین
  • شام: املت سبزیجات
  • میان وعده (انواع اسموتی های افزایش دهنده ی متابولیسم بدن)

19


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری