تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

کاهش وزن در یک هفته بدون گرسنگی!

مرجان صحاف زاده

 

آیا تمامی شعارهایی مثل کاهش وزن سریع، کاهش وزن در یک هفته، 4 کیلو کاهش وزن در 7 روز همگی دروغ و تبلیغاتی الکی هستند؟ متاسفانه اینقدر تبلیغات جور واجور و توخالی توی فضای مجازی پر شده که دیگه نمیشه به راحتی به این جور ادعاها برای کاهش وزن سریع اعتماد کرد. تجربه های تلخی مثل ریزش مو، گرسنگی های طولانی، بازگشت وزن، کمبودهای تغذیه ای و غیره همگی باعث شدند که از هرچی رژیم عجیب غریب و خصوصا سریع فراری باشیم.

اما همیشه هم این طور نیست. کاهش وزن در یک هفته میتونه تا حدودی واقعیت داشته باشه ولی یادتون باشه که همون قدر که فشار و بار سنگین روی دوش بدن شما در این یک هفته میوفته، به همون اندازه لازمه که شما مراقب سلامت بدن خودتون هم باشین.

چند توصیه برای کاهش وزن سریع در یک هفته بدون رژیم کالری شماری و بدون گرسنگی:

توصیه شماره یک برای کاهش وزن در یک هفته: خوردن قبل از وعده های اصلی غذایی

خیلی اوقات ما به بهانه اینکه نزدیک وقت ناهار یا شامه اون قدر به خودمون گرسنگی میدیم که دیگه سر ناهار و شام با غذا خوردن خودکشی میکنیم. به همین دلیل یک اسنک سالم و خوشمزه قبل از وعده غذایی اصلی میتونه به جلوگیری از پرخوری کمک کنه. البته ما مثل خیلی های دیگه توصیه نمیکنیم حجم زیادی سالاد بخورین تا سیر بشین چون قطعا اینجوری شما سیر نمیشین، و اصولا هدف ما از پیشنهاد این تکنیک سیر شدن شما یا پر شدن معده نیست. بسته به سبک زندگی و نوع رژیمی که دنبال میکنین این اسنک میتونه متفاوت باشه. مثلا یک عدد سیب یا یک لیوان شیر و سبوس و یا یک کاسه ماست به همراه سبوس جوی دوسر میتونه خیلی کمک کننده باشه (توی پرانتز میخوام بگم که اگه توی رژیم دوکان یا چاغری هستین حتما میدونین که دو تا مورد آخر انتخاب های بهتری هستند). بهتره این اسنک ها 20 دقیقه قبل از ناهار یا شام خورد بشن و در کنارشون مایعات کافی مثل آب دتاکس هم فراموش نشه.

توصیه شماره دو برای کاهش وزن در یک هفته: سالاد پرملات بخورید

سالاد پر ملات منظور سالاد ماکارونی یا سالاد الویه نیست. یک سالاد کامل در واقع سالاد 4 جزئیه و ترکیبی از:

یکی دو نوع سبزیجات (کرفس، انواع کاهو و کلم.. )

یک نوع جوانه مثل جوانه گندم

مقدار کمی مغز خام (مثل گردو یا پسته)

و یک نوع پروتئین کم چرب (مثل تخم مرغ یا سینه مرغ) است.

شما می توانید این سالاد لذیذ رو با کمترین امکانات و در کمترین زمان تهیه کنید. نسبت های اجزای این سالاد بستگی به زمان و وعده ی غذایی شما دارد (ناهار یا شام یا میان وعده). برای مثال برای ناهار میتونین این سالاد رو در کنار غذا با سبزیجات بیشتر و پروتئین و مغز کمتر استفاده کنید و برای وعده ی شما این سالاد با نسبت بیشتر پروتئین میتونه خودش به تنهایی یک غذای کامل باشه.

 

توصیه شماره سه برای کاهش وزن در یک هفته: کنار گذاشتن نوشابه، آبمیوه و نوشیدنی های الکلی

شاید مقدار کمی نوشیدنی یا آبمیوه (حتی از نوع طبیعی) به نظر نیاد ولی در واقع میتونه علت اصلی افزایش وزن پنهانی شما یا عمل نکردن رژیمی که دارین باشه. بنابراین اگه عادت به مصرف نوشیدنی دارین برای یک هفته کنار بذارین و نتیجه این عمل ساده رو ببینین.

 

توصیه شماره چهار برای کاهش وزن در یک هفته: اضافه کردن تنها 30 دقیقه پیاده روی سریع به برنامه روزانه.

این توصیه نیازی به توضیح اضافه نداره جز اینکه پیاده روی سریع نه تنها سرعت کاهش وزن شما رو سریع میکنه، بلکه بسیاری از مشکلات جسمی و روحی دیگه رو هم به مرور زمان از بین میبره. به جادوی پیاده روی ایمان بیارین.

اما روش درست پیاده روی رو از اینجا مطالعه کنید…

 

توصیه شماره پنج برای کاهش وزن در یک هفته: فست فود تعطیل!

قطعا این جمله خیلی تکراری و ناامید کنندس برای خیلی از ما. مگه میشه کلا فست فود رو کنار گذاشت؟ بله به راحتی میشه این اعتیاد رو ترک کرد. راه حلی که کاربران ما در اپلیکیشن لاغری دوکان و چاغری ازش استفاده کردن، جایگزین کردن فست فود های بیرون با فست فود های فرانسوی دوکانی بود. برای دریافت دستورهای غذایی دوکانی به اپلیکیشن دوکان و چاغری مراجعه کنین.

اپلیکیشن لاغری سالم چاغری

اپلیکیشن چاغری

 

مراقب سلامتی خودتون باشین

ارادتمند شما

مرجان صحاف زاده

0

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری