تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

گرسنگی کاذب و هوس های ناگهانی به شیرینی و شکلات چه معنی دارد؟

مرجان صحاف زاده

آیا تا به حال از خود پرسیده اید  آیا تا به حال به این فکر کرده اید که گرسنگی کاذب یا هوس کردن های وقت و بی وقت و بی دلیل شاید واقعا دلیلی دارد؟ یکی از تمرکز های ما در اپلیکیشن دوکان و چاغری رفع گرسنگی های کاذب خصوصا هوس به شیرینی ها و قندهای ساده است. چراکه یکی از ریشه های اصلی اضافه وزن و بالا رفتن قند خون همین ریزه خواری ها و گرسنگی های کاذب است.

 

اشتهای شما و هوس های غذایی شما میتواند در واقع معنی داشته باشد و خیلی اوقات بدن از طریق این نشانه ها میخواهد به شما بگوید کمبود یا مشکلی دارد. البته که با دورشدن سبک زندگی ما از شکل طبیعی خود و ماشینی شدن زندگی و تولید مواد غذایی پروسه شده، دیگر نمیتوان صد در صد به این نشانه ها اکتفا کرد و تفسیر روشنی برای آن ها در نظر گرفت. اما با این حال بنظر ما دانستن این مورد که هر هوس غذایی و گرسنگی کاذب چه دلایلی میتواند داشته باشد برای هر فردی خصوصا دوستانی که در حال رژیم گرفتن و خصوصا رژیم لاغری کم کربوهیدرات و سریع مثل دوکان و چاغری هستند، اهمیت دارد.

شما میتوانید در مورد سایر نشانه های بدن و تفسیر آن ها در این مقاله بیشتر بخوانید..

هوس به شیرینیجات: احتمالا بدن شما کم انرژی است و یا مشکل قند و یا مقاومت به انسولین دارید…

اگر شما همرواره در اطراف خود به دنبال شیرینی و شکلات مثل بیسکوییت، کیک، پاستیل و شکلات هستید و در عین حال احساس خستگی و ضعف و بی حالی دارید، بنابراین احتمالا بدن شما میخواهد با زبان بی زبانی به شما اعلام کند که انرژی کافی در دسترس ندارد. قند ساده همیشه در دسترس ترین منبع انرژی برای بدن است، بنابراین بدن به محض کمبود انرژی قند ساده طلب میکند. البته بدانید که این به این معنی نیست که شما نیاز دارید قند ساده (شیرینی و شکلات بیشتری بخورید)! خیلی اوقات همین زیاد خوردن قند ساده باعث میشود بدن همیشه بی انرژی باشد، چراکه چرخه های دیگر انرژی تنبل شده و بدن فقط منتظر میشیند تا قند وارد آن کنید تا بلافاصله مقدار زیادی انسولین تولید کند و بخش زیادی از آن را به چربی ذخیره کند. چرا؟ چون بدن شما همیشه گرسنه است، یک گرسنگی کاذب. یکی از اهداف ما در رژیم دوکان و چاغری تنظیم متابولیسم بدن است تا دیگر برای تامین انرژی نیاز به قند و کربوهیدارت های دیگر نداشته باشید.

 

یک توصیه دوستانه: اگر شما جز این دسته از افراد هستید که همیشه دلتان میخواهد شیرینی و شکلات و پاستیل بخورید، دو کار بر شما واجب است:

  1. به صورت منظم و هر شش ماه یک بار آزمایش خون خصوصا قند ناشتا و در صورت صلاح دید پزشک قند دو ساعته بدهید.
  2. حتی اگر اضافه وزن هم ندارید، تحت نظر کارشناس تغذیه، یک رژیم سبک کم کربوهیدرات برای سم زدایی بدن و خلاص شدن از مشکل اعتیاد به شیرینیجات بگیرید. این هوس های بی مورد غذایی بعدا برای شما دردسر ساز خواهند شد!

 

مراقب سلامتی خودتون باشین و با کارشناسان ما در اپلیکیشن چاغری همراه باشید.

ارادتمند شما مرجان صحاف زاده

196

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری