تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

آشنایی با رژیم لاغری سریع شیر

مرجان صحاف زاده

بیاین بررسی کنیم ببینیم رژیم لاغری شیر برای شما مناسب هست یا نه؟ آیا عوارض جدی به دنبال مصرف زیاد شیر ایجاد میشود؟

366

خلاصه ای از رژیم لاغری شیر

این روزها اگر در اینترنت کلمه رژیم را سرچ کنید خواهید دید که رژیم شیر بارها و بارها توسط مردم گوگل شده و شدیدا مورد توجه افراد قرار گرفته است. یکی از این دلالیل میتواند این باشد که همه ما به دنبال رژیم های لاغری هستیم که سریع عمل کند.

اما آیا سرعت رژیم نشانه ی کارایی بالای آن رژیم محسوب میشود؟ باید این مطلب را بدونید که هر رژیمی که فقط روی مصرف یک ماده غذایی تاکید کند و بقیه را حذف کند، در دراز مدت  میتواند عوارض و خطرات جدی برای بدن شما ایجاد کند. اما رژیم شیر فواید و مزایای خودش را هم دارد.

رژیم لاغری شیر در یک نگاه:

صبحانه: یک لیوان شیر کم چرب + یک میوه + دو عدد خرما

ناهار: دو لیوان شیر کم چرب + نصف موز + دو عدد خرما

عصرانه: یک لیوان شیر کم چرب + یک عدد میوه + یک عدد خرما

شام: نصف سینه مرغ یا هر گوشت دیگری + یک عدد سیب زمینی آب پز کوچک + یک کاسه سالاد

طول دوره رژیم شیر:

دو هفته

متوسط کاهش وزن با رژیم لاغری شیر:

حدود سه تا شش کیلو

مزایای رژیم لاغری شیر:

پایه ی اصلی این رژیم پروتئین است که میتواند بدون وارد کردن کالری زیاد به بدن شما، شما را سیر نگه دارد. در این رژیم لاغری مقدار زیادی کلسیم و ویتامین از طریق شیر و میوه به بدن شما میرسد و از آن جایی که بار گوارشی سنگینی برای بدن شما ندارد تا حدی خاصیت سم زدایی برای بدن خواهد داشت.

معیاب رژیم لاغری شیر:

از قدیم به ما گفتن که شیر یک غذای سالم و کامل است. آیا این مساله حقیقت دارد؟ تحقیقات اخیر نشون میدهد که شیر آن قدر ها هم بی خطر و غنی نیست. مصرف زیاد شیر میتواند به خاطر ترکیبات حساسیت زا، حساسیت های گوارشی ایجاد کند و التهاب را در بدن زیاد کند. به تازگی محققان متوجه شدند که مصرف منظم شیر از شکستگی استخوان جلوگیری نمیکند! نفخ و سایر مشکلات گوارشی را هم زیاد میکند که همه این موارد از معایب رژیم لاغری شیر به حساب می آید.

نظر کارشناسان مجله تغذیه چاغری در مورد رژیم لاغری شیر:

به طور کلی ما پیشنهاد نمیکنیم که به عنوان یک رژیم لاغری به این رژیم نگاه کنید. 2 هفته زمان بسیار زیادی برای این رژیم محسوب میشود و میتواند به بدن شما آسیب برساند. اما به عنوان یک رژیم سم زدایی و یا برای مقابله با استاپ وزنی در سایر رژیم های لاغری میتوانیم از رژیم شیر دو تا سه روزه استفاده کنیم. علاوه بر کوتاه تر کردن رژیم شیر میتوانیم با جایگزینی فرمولاهای آماده و یا شیر خشک های غنی شده و کم چرب به جای شیر معمولی، عوارض رژیم شیر را کمتر کنیم.

 

اگر تمایل دارید یک رژیم لاغری سریع و کار آمد را تجربه کنید ما رژیم لاغری سریع دوکان دایت را به شما معرفی میکنیم. یک رژیم موثر و فوری برای کاهش وزنی سالم. برای دریافت اپلیکیشن رژیم لاغری دوکان برای آیفون و اندروید به سایت ما مراجعه فرمایید.

رژیم لاغری سریع دوکان دایت

رژیم لاغری دوکان دایت

366

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری