تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

آیا غذا خوردن قبل از خواب کار درستی است؟

مدیر سایت

 

شاید باورش براتون سخت باشه اما برخلاف چیزی که تاحالا احتمالا شنیدین، خوردن غذا قبل از خواب میتونه براتون مفید باشه، حتی اگه شما در حال گرفتن یک رژیم کاهش وزن سریع باشین:

وقتی شما خوابتون میبره، سیستم عصبی پاراسمپاتیک هم خاموش میشه و استراحت میکنه. خلاصش اینه که خیلی از سیستم های بدن موقع خواب خاموش میشن و بنابراین تمرکز جریان خون از این ارگان ها خارج میشه و بنابراین خون میتونه اطراف سیستم گوارشی تمرکز کنه و روال هضم و جذب رو با تمرکز و سرعت بیشتری پیش ببره. برخلاف خیلی از ارگان های دیگه، ترشح غدد بزاقی، فعالیت معده و حرکات دودی سیستم گوارشی به فعالیت خودشون در طول خواب ادامه میدن و باعث میشن در کل پروسه ی هضم بهتر انجام بشه.

وقتی شما با معده ی خالی به خواب میرین باعث میشه قند خون شما افت کنه. و افت قند خون در نهایت باعث افزایش وزن شما میشه. بنابراین خورن یک وعده ی سبک غذایی قبل از رفتن به تخت خواب میتونه از افزایش وزن جلوگیری کنه و اگه انتخاب درستی درمورد نوع خوراکی مصرفی داشته باشین حتی میتونه باعث کاهش وزن هم بشه.

ما دوکانی ها توصیه میکنیم وعده ی غذایی قبل از خواب خودتون رو از کربوهیدرات ها و چربی های سالم انتخاب کنین. مثلا از جمله خوراکی های مناسب قبل از خواب که ما خودمون هم استفاده میکنیم ترکیب انواع بری با خامه ی سبک یا ماست کم چرب، شیر و هویج، تکه های سیب با کمی کره بادام زمینی هستند. این ترکیب ها نه تنها باعث ثابت موندن قند خون شما در طول خواب میشن، بلکه به شما برای داشتن یک خواب آرام و شیرین هم کمک میکنن.

و فراموش نکنین که هرچی کیفیت خواب شما بهتر باشه، روز بعد حال بهتری دارین و با انرژی تر هستین. ولی حواستون باشه که توی خوردن قبل از خواب زیاده روی نکنین، چون حتما خودتون هم تجربه کردین که اگه با شکم پر بخوابین دچار سوزش سر دل و ترش کردن میشین و قطعا خواب خوب و عمیقی نخواهید داشت.

 

ارادتمند شما
تیم دوکان دایت
109

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری