تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

برای کاهش وزن سریع وزن بدن را تقسیم بر 30 کنید!

مدیر سایت

چقدر آب باید بنوشیم تا کاهش وزن سریع تری داشته باشیم؟

اگر میخواهید وزن خود را کم کنید، علاوه بر مقدار چربی و کالری کل مصرفی و ورزش ها باید حواستان به مقدار مصرف آب هم باشد. حتما شما هم تا به حال بارها شنیده اید که نوشیدن آب کافی به کاهش وزن سریع کمک میکند.

اما سوال همیشگی ما این است که هر فرد چه مقدار آب لازم دارد تا برنامه ی کاهش وزن خود را به بهترین تحو ممکن تنظیم کند؟

 یکی از نکاتی که معمولا در رژیم های لاغری در نظر گرفته نمیشود، نوشیدن آب کافی است. ما معمولا در پروسه ی رژیمی تمرکز خود را روی کالری مواد غذایی و ورزش میگذاریم و از نوشیدن آب غافل میشویم.

اما چرا کارشناسان تا این حد به نوشیدن آب خصوصا در طول رژیم های لاغری پافشاری میکنند؟

        یکی از دلایل اهمیت نوشیدن آب در طول رژیم این است که خیلی اوقات مغز ما فرق سیگنال های ناشی از گرسنگی و تشنگی را تشخیص نمیدهد و به همین دلیل ما حس تشنگی را با گرسنگی اشتباه گرفته و به جای اینکه آب بخوریم، سعی میکنیم با غذا خوردن این حس ناخوشایند را جبران کنیم.

        دلیل مهم بعدی این است که کم آبی در طولانی مدت باعث کاهش سوخت و ساز بدن میشود، و از این طریق سعی میکند انرژی و اب را بیشتر در بدن ذخیره کند. و نتیجه نهایی این مکانیسم این است که کبد چربی بیشتری در خود ذخیره میکند!

        کم آبی برای بدن یک آلارم است و استرس بزرگی برای بدن محسوب میشود. در مواقع استرس هم بدن به طور طبیعی سطح انسولین و کورتیزول بالا رفته و بالا رفتن سطح این دو هورمون هم باعث ذخیره ی بیشتر چربی میشود.

        علت بعدی این است که در طول رژیم های کاهش وزن، چربی های بدن آب شده و بنابراین سمومی که در این چربی ها در طول سالیان سال ذخیره شده است در خون آزاد میشود. دفع این سموم از بدن هم از نظر سلامتی و هم از لحاظ سرعت بخشیدن به پروسه ی لاغری شما، از اهمیت بالایی برخوردار است. و نیاز به گفتن مجدد نداریم که بهترین راه سم زدایی بدن، نوشیدن زیاد آب است.

 

مساله بعدی این است که ما بدانیم هر فرد به چه میزان آب نیاز دارد؟

مقدار آب مورد نیاز بدن (خصوصا در مواقع کاهش وزن سریع) بستگی به وزن شما دارد. وزن خود را تقسیم بر 30 کنید؛ پاسخ این تقسیم نشان دهنده ی مقدار لیتر آبی است که شما باید در روز بنوشید. برای مثال اگر شما 75 کیلوگرم هستید، باید روزانه حدود 2.5 لیتر آب بنوشید. حواستان باشد که این مقدار نیاز بدن شما به آب ممکن است در شرایط خاصی بیشتر از این مقدار باشد. برای مثال هر شرایطی که باعث میشود شما بیشتر از حد عادی عرق کنید (مثلا هنگام ورزش) نیاز شما به آب را بیشتر میکند. اگر ورزش میکنید، ما پیشنهاد میکنیم که به ازای هر ساعت ورزش نسبتا سنگین حدود نیم لیتر آب اضافه تر بنوشید.

 

 

135

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری