تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

کاهش وزن سریع در یک هفته

مرجان صحاف زاده

زمانی که شما تصمیم میگیرید کاهش وزن سریع در یک هفته را تجربه کنید، شرط اول اطلاعات درست تغذیه ای و ورزشی است که شما باید بلد باشید. در غیر این صورت یا به نتیجه ی دلخواه خود نمیرسید و یا آسیبی جدی به بدن خود وارد میکنید. من به عنوان کارشناس تغذیه به شما اطمینان میدم که با رعایت این دو مساله کاهش وزن سریع در یک هفته امکان پذیر خواهد بود. بله با تغذیه ی درست و ورزش مناسب شما میتونین 2 تا 3 کیلو در یک هفته کم کنید. (البته موارد زیادی از بچه هایرژیم لاغری دوکان و چاغری تجربه های کاهش وزن سریع تر هم داشتند اما ما در کل یک عدد متوسط رو در نظر میگیریم، یعنی کاهش وزن 2 کیلو در هفته). اول از همه پیشنهاد میکنم دور رژیم های عجیب غریب مثل رژیم شیر، رژیم کانادایی، رژیم میوه، رژیم سوپ یا لاغری با دمنوش رو خط بکشین، چراکه این رژیم ها شاید کاهش وزن سریع داشته باشن، اما از طرفی بازگشت سریع دارن و آسیب های جدی به بدن شما وارد میکن. کاهش وزن سریع در یک هفته قطعا پروژه ی کوچیکی نیست اما نیازی نیست ازش بترسین و قطعا هر کسی با هر شرایطی از پسش برمیاد، فقط کافیه خودتون رو از نظر انگیزشی و همچنین امکاناتی براش آماده کنین.

اول از همه بیاین تعیین کنیم که چند کیلو در یک هفته میخوایم کم بکنیم؟

7 کیلو کاهش وزن در یک هفته؟

 5 کیلو کاهش وزن در یک هفته؟

10 کیلو کاهش وزن در یک هفته؟

این مقدار قطعا آرزوی خیلی از خانم ها و حتی آقاییون هست. اما باید از الآن باهم روراست باشیم. این اعداد متعلق به دنیای واقعی رژیم درمانی نیستند. اما چرا؟

شاید شما توی دنیای مجازی سرچ گوگل رژیم ها و برنامه هایی با عنوان مثلا 10 کیلو کاهش وزن در یک هفته رو پیدا کنین، اما اگه کمی با خودتون فکر کنین میینین این کار اصلا شدنی نیست. 1 کیلو گرم چربی معادل 7000 کالریه. ما روزانه به صورت نرمال به 2400 کالری نیاز داریم. یعنی فرمول مصرفی ما در یک هفته به این صورت:

16.800= 2400 کالری * 7 روز

و این 16800 کیلوکالری معادل 2.4 کیلو چربیه

پس اگه شما حتی یک دونه برنج هم میل نکنین، 10 کاهش وزن در یک هفته امکان پذیر نیست.

2 کیلو کاهش وزن در یک هفته امکان پذیره:

برای کاهش 2 کیلو در یک هفته فقط کافیه روزانه تنها 20 دقیقه ورزش هوازی داشته باشین و قند خون خودتون رو تا جایی که ممکنه ثابت نگهدارین. مشکل اصلی فیزیولوژی ما اینه که مدام قند خون ما در حال افت و خیزه و همین تغییرات ناگهانی قند خون مدام باعث ترشح انسولین و در نتیجه تبدیل قند به چربی (برای ذخیره شدن در بدن) و به دنبال اون ضعف و گرسنگی به خاطر افت قند میشه. این چرخه ی معیوب تا آخر عمر با شما خواهد بود، چراکه همواره شما هم گرسنه هستین و دچار افت قند میشین و هم مدام چربی در بدن شما ذخیره میشه.

برای جلوگیری از این چرخه ی معیوب شما باید متابولیسم بدن خودتون رو به سمتی سوق بدین که دیگه بدن برای گرفتن انرژی مورد نیازش معتاد و وابسته به قند نباشه. با تنظیم کردن نسبت کربوهیدرات و پروتئین و مصرف فیبر مناسب، رعایت تنوع غذایی شما میتونین به راحتی هفته ای 2 تا 3 کیلو در هفته های ابتدایی رژیم کم کنید و مهم تر از همه این کاهش وزن پایدار خواهد بود!

نکته اصلی در این رژیم این است که تحت نظر یک متخصص باشید و قوانین ساده ی این رژیم کاهش وزن ساده رو رعایت کنین.

قوانین کلی این برنامه ی لاغری:

اول از همه ورزش مناسب رو پیدا کنین:

  • ورزشی که انتخاب میکنید باید از نوع هوازی باشه و مهم تر از اون باید برای شما لذت بخش باشه
  • ورزشی که انتخاب میکنید باید بر اساس شرایط فیزیکی شما و سبک زندگی شما انتخاب بشه و نه از روی حرف بقیه یا چند تا ویدیوی ورزشی در صفحه های مجازی
  • برنامه ورزشی که برای خودتون تعیین میکنین نباید سنگین باشه و طولانی. سنگ بزرگ نشونه ی نزدنه. اما باید 100% به برنامه عمل کنین
  • بدن شما بعد از مدتی به ورزش عادت میکنه و علاوه بر این شما هم از یک نوع ورزش قطعا خسته خواهید شد. بنابراین هر چند ماه یک بار نوع ورزش و خصوصا سرعت اون رو تغییر بدین.

دومین قدم تعیین رژیم لاغری مناسبه:

  • رژیمی که ما با توجه به مسال گفته شده پیشنهاد میکنیم مسلما رژیم دوکان و چاغریه. این رژیم ها به صورت اپلیکیشن برای راحتی شما در دسترس هستند. اما یادتون باشه هیچ رژیمی بدون مربی امکان پذیر نیست!
  • به برنامه ی اپلیکیشن خودتون 100% پایبند بمونین
  • با مربی خودتون که اپلیکیشن براتون تعیین میکنین مدام در تماس باشین و گزارش موفقیت و شکست های خودتون رو بدین
  • این رژیم یک رژیم بسیار ساده و بدون گرسنگیه اما مساله مهم اینه که باید 100% به برنامه ای که بهتون میده پایبند باشین. و حتی اگه میخواین تقلب هم بکنین اول از مربی خودتون اجازه بگیرین. قطعا جای یه کوچولو تقلب رو به شما میده.
  • بعد از رسیدن به وزن دلخواه حتما به نسبت وزنی که کم کردین برنامه ی تثبیت وزن رو تا آخر طبق اپلیکیشن لاغری چاغری رعایت بکنین
اپلیکیشن لاغری سالم چاغری

اپلیکیشن چاغری

و در آخر میبینین که توی یک چشم بهم زدن به وزن دلخواه رسیدین

از همین امروز رژیم لاغری دوکان و چاغری رو شروع کنین

برای شروع رژیم لاغری فوری میتونید روی عکس بالا بزنید و اپلیکیشن رژیم لاغری دوکان رو برای اندروید یا آیفون دانلود کنید

ارادتمند

تیم دوکان دایت

0

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری