تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

کاهش وزن سریع و سالم با رژیم گیاهخواری هم امکان پذیر است:

مرجان صحاف زاده

رژیم کاهش وزن سریع و سالم میتواند همان رژیم گیاهخواری خودمان باشد!

مقالات و تحقیقات اخیر در مورد تاثیر انتخاب های غذایی مختلف و نسبت های مختلف گروه های غذایی نشان داده است که یک رژیم معمولی گیاهخواری به همراه مقداری لبنیات (خصوصا ماست) میتواند دو برابر نتیجه بهتری نسبت به سایر رژیم های محدود در کالری و عجیب غریب داشته باشد.

با کاهش وزن از طریق افزایش منابع گیاهی، علاوه بر آب شدن چربی ها، سطح قند خون شما هم تثبیت شده و سوخت ساز بدن شما بالا میرود. مساله ای که در این تحقیقات توجه بسیاری از متحصصین تغذیه و پزشکان را به خود جلب کرده است، تاثیر مثبت این سبک رژیم گیاهخواری بر بیماری های مزمنی مثل دیابت نوع 2 و سندروم متابولیک است.

سندرم متابولیک وضعیتی است که فرد را به سمت اضافه وزن، عدم تعادل قند خون، افزایش چربی خون و بهم ریختن کلسترول خون سوق میدهد.

چربی سوزی در رژیم گیاهخواری سریع تر انجام میشود:

قطعا در هر رژیم لاغری چربی سوزی اتفاق میفتد. اما مساله اصلی این است که این چربی سوزی با چه سرعتی و با تحمل چه سختی رخ دهد. شما میتوانید رژیم کم کالری با کالری 1500 در روز را انجام دهید و در نهایت لاغر شوید. اما به چه قیمتی؟

مشکل اصلی رژیم لاغری سریع این است که حتی اگر به وزن ایده آل هم برسید، در نهایت شما باید از آن رژیم خارج شوید و به رژیم معمولی خود برگردید. در این صورت وزن شما دوباره به حالت قبل برمیگردد. مگر اینکه به جای رژیم لاغری، به سراغ تغییر سبک زندگی بروید، تا از این طریق بتوانید سالم ترین و ماندگار ترین کاهش وزن را داشته باشید. در کل حتما شما هم قبول دارید (و البته تحقیقات هم این مساله را تایید میکند) که گیاهخواران اندامی متناسب تر و پروفایل خونی سالم تری دارند (کلسترول، تری گلیسرید، قند ناشتا و …). بنابراین من پیشنهاد میکنم که حداقل ماهی یک هفته رژیم گیاهخواری رو برای سم زدایی بدن و تنظیم متابولیسم امتحان کنید.

برای تثبیت وزن ایده آل خود میوه، سبزی و مغز بیشتری بخورید

برای کاهش وزنی سالم و مهم تر از آن برای تثبیت وزن ایده آل خود بد نیست گیاهخواری را هم امتحان کنید. برای شروع رژیم گیاهخواری برای کاهش وزن بهتر است با نظارت کارشناس تغذیه شروع کنید، اما در کل رژیم گیاهخواری یعنی غذای اصلی شما از میوه، سبزی، حبوبات، مغزها و گاها لبنیات  خواهد بود.

آشپزی گیاهخواری به طرز شگفت انگیزی متنوع و لذت بخش است و وقتی یاد بگیریم که بر خلاف عادت همیشگی، بدون گوشت آشپزی کنیم، خواهیم دید که آشپزی گیاهی نه تنها شما را محدود نمیکند، بلکه آزادانه تر میتوانید آشپزی کنید. پیشنهاد میکنم با یک اپلیکیشن یا کتاب آشپزی گیاهخواری شروع کنید.

 

قدم اول برای کاهش وزن با رژیم گیاهخواری شروع یک رژیم 30 روزه ی گیاهخواری تحت نظر متخصص تغذیه است.

 

با ما در اپلیکیشن لاغری چاغری همراه باشید

ارادتمند

 

مرجان صحاف زاده

265

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری