تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

آیا جرمگیری دندان راه حل مناسبی برای سفید کردن دندان ها است؟

مدیر سایت

انتخاب روش جرم گیری به علت زرد شدن دندان ها بستگی دارد.

220

امروزه سفید کردن دندان ها یک دغدغه شده است. تا به حال احتمالا راه های زیادی را امتحان کرده اید تا زردی و تیرگی آن ها را ازبیت ببرید.

اما دلیل تیره و زرد شدن دندان ها چیست و چه راه حل هایی پیش رو داریم؟

بالا رفتن سن  و تغییر رنگ دندان ها

جالب است که بدانید سخت ترین بخش بدن، مینای دندان است، اما با گذر زمان و بالارفتن سن تحلیل می روند. بعضی از نوشیدنی ها و مواد غذایی ترش، مسواک ها و خمیردندان های غیر استاندارد و استفاده ی زیاد از خمیردندان های سفید کننده می توانند در این روند موثر باشند و متاسفانه ازبین رفتن مینای دندان غیر قابل بازگشت است، چرا که مینا قابلیت بازسازی ندارد. به همین دلیل است که دندانهای یک فرد هشتاد ساله تیره تر از یک فرد بیست ساله به نظر می رسد. پس همیشه و در هر حالتی جرمگیری راه حل مناسب و خوبی نیست و اگر زرد شدن و تیرگی دندانها به علت از بین رفتن مینای آن باشد، جرمگیری کار بسیار اشتباهی است و به مشکل شما را شدت می دهد. و توصیه می شود تا برای انجام این کار حتما با یک دندانپزشک حرفه ای و صادق مشورت کنید.

مصرف برخی نوشیدنی ها، خوردن برخی خوراکی ها و نیز سیگار کشیدن  و تغییر رنگ دندان ها

نوشیدن قهوه و چای و نیز سیگار کشیدن در طولانی مدت، باعث تشکیل لایه جرم روی دندانها می شود. و مشخصا ظاهر خوشایندی ندارد و برای بهبود آن می توانید به دندانپزشک ها جهت جرم گیری مراجعه کنید و یا از خمیردندان های سفید کننده استفاده کنید. اما همیشه خوراکی ها دلیل زرد شدن دندان ها نیستند. از بین رفتن و یا آسیب دیدن مینای دندان ها باعث زرد شدن آن نیز می شود. و اگر دلیل زرد شدن دندانها آسیب مینا باشد، روش های جرمگیری موثر واقع نخواهند بود.

 

استفاده از پوست موز برای سفید کردن دندان

استفاده از پوست موز برای سفید کردن دندان ها راهی ساده و طبیعی است. هر روز لایه ی داخلی پوست موز را روی دندانها بکشید و سپس مسواک بزنید تا قند موز از دهان تمیز شود. استفاده از پوست موز جرمگیری به روش طبیعی است،

220

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری