تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

رژیم لاغری و افتادگی پوست

ستاره مرصعی

همانطور که میدانید با بالا رفتن سن پوست صورت شل و افتاده میشود. و علاو بر این در رژیمهای لاغری و کاهش وزن بسیاری از افراد به ویژه خانم ها نگران افتادگی پوست صورت هستند. بسیاری هم اول به دنبال استفاده از دستگاه های زیبایی صورت می روند. اما واقعیت اینه که راه های دیگری هم هست که در این مقاله کوتاه با چند ورزش راحت آشنا می شویم و با انچام این ورزش ها که هم زمان زیادی نمیگیرد و هم هزینه ای برای آنها لازم نیست بپردازید، می توانید به جوان سازی صورت خود کمک کنید. با ما همراه باشید و نتیجه را در آینه ببینید.

 

چگونه پف زیر چشم ها را از بین ببریم و برای جوان سازی پلک ها چه کنیم؟

ورزش صورت در رژیم لاغری

 

ابتدا انگشت های اشاره ی خود را بین ابروها و انگشت ها ی شصت را در اطراف گوشه های بیرونی چشم ها قرار دهید. چشم هایتان را محکم ببندید، در حین اینکه دو انگشت اشاره بین ابروها را کمی به سمت بالا می کشید، دو انگشت شصت خود را به سمت بالای گوش ها بکشید. چشم ها را محکم بسته نگه بدارید، و حرکت کشش به سمت بالا و اطراف توسط انگشتانتان را ادامه دهید، با این روش ماهیچه های اطراف چشم مداوما در خلاف جهت فشار انگشت ها عمل می کنند. و این ورزش فقط به مدت چهل ثانیه زمان می برد.

چگونه به گونه ها حالت بدهیم و گودی زیر چشم ها را از بین ببریم؟

ورزش صورت در رژیم لاغری

 

ابتدا انگشتان اشاره را در بالای گونه ها بگذارید، سپس سعی کنید تا با لب بالایی بخندید درحالیکه صدای “إو” را ادا می کنید. لب بالایی را روی دندانها بکشید، لب بالا و پایین را  تا جاییکه می توانید از هم دور کنید، بیشتر سعی کنید برای این حرکت از لب ها استفاده کنید و کمتر از فک استفاده کنید. سعی کنید حرکت گونه ها را زیر انگشت های اشاره حس کنید. این حرکت لبخند زدن و بعد آزاد کردن و ادای صدای “إو”  را بیست بار انجام دهید. با این ورزش ساده چشم هایی زیبا داشته باشید.

چه کنیم تا لب ها پرتر به نظر برسند؟

ورزش صورت در رژیم لاغری

 

ابتدا لب بالا را به داخل بچرخانید و به لثه ها فشار دهید. و با انگشت اشاره آن را نگه دارید و با انگشت اشاره ی دیگر وسط لب بالا را نیز نگه دارید. تصور کنید که یک عدد توپ در وسط لب وجود دارد و به آرامی انگشتها را در هر بار دور کنید. آنقدر این کار را انجام دهید تا احساس سوزش کنید و سپس با حرکت دایره ای سریع لب را برای بیست ثانیه ماساژ دهید. بار دیگر این ورزش را با انگشت شصت و انگشت اشاره انجام دهید.

 

چگونه چین و چروک های بین ابروها و پیشانی و افتادگی پلک های بالایی را کم کنیم؟

ورزش صورت در رژیم لاغری

 

ابتدا انگشت ها را در اطراف مرکز پیشانی بگذارید، نوک انگشتانت ها را به سمت پایین فشار دهید، و در این حالت ابروها را به سمت بالا هدایت کنید. به این طریق در ماهیچه های پیشانی کشش ایجاد می شود. این حالت را برای سی ثانیه نگه دارید. این حرکت را دو بار در روز و برای چروک های عمیق تر، سه بار در روز انجام دهید. اگر بخواهید، می توانید شب ها از نوارهای جراحی روی چین و چروک های پیشانی استفاده کنید.

چه کنیم تا سیاهی و پف زیر چشم ها از بین برود و برای بالا بردن پلک های پایینی و سفت کردن ماهیچه های اطراف چشم ها چه کنیم؟

ورزش صورت در رژیم لاغری

 

برای انجام این تمرین می توانید در حال نشسته و نیز دراز کشیده  باشید. انگشت های اشاره را در دو طرف گوشه ی چشم ها قرار دهید” مژه ها را لمس کنید” . و در حین اینکه چشم های خود را چپ می کنید، به بالا نگاه کنید. و جهش و نبض ماهیچه های بیرونی چشم را حس کنید. صورت را به سمت جلو و شانه ها را به سمت عقب فشار دهید. این حالت را  فقط برای چهل ثانیه نگه دارید و این ورزش را دو تا سه بار در روز انجام دهید.

چگونه به بینی فرم دهیم؟

 

ورزش صورت در رژیم لاغری

با بالا رفتن سن، بینی بزرگتر می شود. اما با این تمرین ها میتوانید از روند آن بکاهید. به این صورت که بالای بینی را با انگشت شصت و اشاره بگیرید و با انگشت اشاره دست دیگر، نوک بینی را به سمت بالا ببرید، برای پایین کشیدن ماهیچه های بینی همزمان لب بالایی خود را به سمت پایین هدایت کنید. برای دو ثانیه نگه دارید و سپس رها کنید. این ورزش را فقط تا چهل ثانیه انجام دهید.

چگونه از افتادگی لب ها جلوگیری کنیم؟

ورزش صورت در رژیم لاغری

 

همان طور که می دانید با بالا رفتن سن، گوشه ی لب ها حالت افتاده پیدا می کند. اما با ورزش زیر میتوانید از این روند بکاهید. لب ها را به هم فشار دهید، و گوشه ی لب ها را به سمت داخل بکشید. این حالت را نگه دارید و نیز انگشت ها ی اشاره را در دو طرف لب ها بگذارید. و انگشت ها را به سمت بالا و پایین هدایت کنید به این صورت که گوشه های لب ها نیز به سمت بالا و پایین حرکت کند. این تمرین را در چهل ثانیه یا بیشتر و سریع انجام دهید تا اینکه در ماهیچه های دو طرف لب ها احساس سوزش کنید. در آخر لب ها را روی هم گذاشته و به بیرون فوت کنید تا لب ها بلرزند و به این صورت تنش لب ها کم بشود.

چگونه به جوان سازی چانه و گردن کمک کنیم و غبغب را از بین ببریم؟

ورزش صورت در رژیم لاغری

 

ابتدا یک دست را با کمی فشار روی گردن قرار دهید و کف دست دیگر را روی دیوار مقابل بگذارید. چانه را به سمت سقف هدایت کنید و با شدت لبخند بزنید. زبان را بیرون بیاورید و به سمت بینی بچرخانید. این حالت را نگه دارید و به سرعت خود را از دیوار دور کنید انگار که روی صندلی گهواره ای هستید. دوباره به حالت قبلی برگردید. این کار را سی مرتبه انجام دهید. سر را به راست بچرخانید و در حالیکه  چانه به سمت بالا کشیده شده و زبان به سمت بینی چرخیده و دست را روی گردن قرار داده اید، سعی کنید به شانه ها نگاه کنید. این ورزش را نیز تا سی مرتبه تکرار کنید و به جوان سازی گردن کمک کنید.

چگونه خطوط عمیقی که از سوراخ بینی ها تا گوشه های دهان ایجاد می شوند را از بین ببریم؟

ورزش صورت در رژیم لاغری

 

در حین اینکه گوشه های لب بالا را به سمت دندان ها فشار داده اید، لب ها را به شکل دایره ای “0” دربیاورید. اکنون انگشت های اشاره را روی گوشه های دهان بگذارید و سپس انگشت ها را بسیار آرام از گوشه های دهان به سمت گوشه های بینی حرکت دهید و برعکس. این کار را آنقدر ادامه بدهید تا در محدوده ی خط بین لب ها و بینی احساس سوزش بکنید. سپس برای سی ثانیه با سر انگشت ها روی خطوط ضربه بزنید.

 

 

برای جلوگیری از ایجاد غبغب چه کنیم؟

ورزش صورت در رژیم لاغری

 

ابتدا دهان را باز کنید، لب بالایی را به داخل بچرخانید.  دهان خود را کوچک کنید. لب بالا هم چنان به دندان ها فشار وارد کند. برای پنج بار به آرامی دهان را باز و بسته کنید. در صورتیکه گوشه های دهان و چانه با همکاری هم  سعی در بستن دهان دارند. در آخر برای دو ثانیه دهان خود را بسته نگه دارید، سپس چانه را یک سانتی متر دیگر به سمت بالا جلو بیاورید و دو ثانیه ی دیگر در این حالت بمانید. این ورزش باعث می شود تا غبغب نداشته باشید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

372

دیدگاه به رژیم لاغری و افتادگی پوست

  • چه سایت خوبی

    ستاره فوریه 19, 2017 7:46 ب.ظ پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری