تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

ارتباط تغذیه با جذابیت مردان از دید خانم ها

مدیر سایت

بین تغذیه با بتاکاروتن و جذابیت مردها از نظر زنان چه ارتباطی وجود دارد؟

بتاکاروتن میتواند تن رنگی قرمز و زرد را در پوست آقایان قوی تر کند و در اینحالت، صورت فرد جذاب تر و سالم تر به نظر می آید. این تاثیر کاملا ظاهری بوده و هیچ تفاوتی در سطح سلامتی فرد نمیگذارد.

مصرف مکمل بتاکاروتن به مدت دوازده هفته میتواند ظاهر آقایان را سالم تر و جذاب تر کند.

این گزارش توسط یک مطالعه ی استرالیایی (Behavioral Ecology) که روی مردان با پوست روشن انجام گرفته بود، اخیرا در یکی از ژورنال های استرالیایی به چاپ رسیده است. و به این اشاره دارد که یک صورت رنگ پریده از دید عموم نشانه ی ضعف و تغذیه نامناسب است و به صورت کاملا ناخودآگاه از نظر خانم ها فردی که ضعیف و رنگ پریده باشد جذاب به نظر نمیرسد. یک دوره مکمل درمانی با بتاکاروتن میتواند ظاهر پوست فرد را تغییر دهد و در نتیجه فرد را از دید خانم ها جذاب تر کند. در این مطالعه محققان استرالیایی نتوانستند اثبات کنند که افراد بعد از مصرف دوازده هفته ای مکمل آن از نظر فاکتورهای خونی و بیوشیمیایی واقعا سالم تر شده اند و فعلا این تاثیر فقط ظاهری است.

اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید، هیچ فاکتور جذابیتی چه از دید مردان و چه از دید خانم ها بی دلیل نیست. بگذارید این طور توضیح دهم: اینکه ما خانم ها قد بلند، چهار شانه بودن فرد و یا هر مشخصه ی عادی یا غیر عادی را به عنوان فاکتور جذابیت در نظر میگیریم در واقع علت ژنتیکی دارد. با گشتن به دنبال این فاکتورها، ما در واقع به دنبال مردی ایده آل برای داشتن فرزندی سالم و قوی تر از نسل خودمان هستیم. مردی که در رژیم غذایی خود میزان بتاکاروتن بالاتری مصرف میکند، در واقع اسپرم های سالم تر و بیشتری میتواند تولید کنید. پس یعنی خانم ها به صورت ناخودآگاه مردی را جذاب تر میبینند که فرزند آینده ی آنها را قوی تر و سالم تر کند.

مصرف بتاکاروتن اسپرم مردان را دربرابر استرس اکسیداتیو ایمن میکند و تعداد اسپرم های ناقص را به حداقل میرساند.

این واقعیت به میزان بتاکاروتن در انتخاب جفت، در بسیاری از حیوانات تاثیر قابل توجهی دارد و سالها پیش به اثبات رسیده است. برای مثال میتوان به برتری قناری های سبزی که تعداد بیشتری پر زرد دارند و یا ماهی های گوپی (Guppys) که رنج رنگی زرد تا نارجی بیشتری بخاطر بالاتر بودن بتاکاروتن خونشان دارند در جنگ بین هم جنس هایشان برای انتخاب شدن توسط ماده ها اشاره کرد.

مجموع مطالعات تا به امروز نشان داده است که که خانم ها نشانه هایی را به عنوان جذابیت فرد در نظر میگیرند که در واقع بارورتر بودن و سالم تر بودن مردان را نشان میدهد. اما خانم ها خود از این قضیه بی خبر هستند.

24

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری