تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

زندگی مشترک و داشتن همسر به شما در حفظ سلامت مغز کمک می کند

ستاره مرصعی

زندگی مسترک در کنار یک همسر خوب به شما در سلامت و کارایی بهتر مغز و ذهن کمک می کند

طی مطالعه ای که در فنلاند به این نتیجه رسیده اند که داشتن زندگی مشترک با همسر در میانسالی می تواند به حفظ و سلامت ذهن و حافظه ی شما کمک کند و همچنین می تواند احتمال ابتلا به آلزایمر در دوران پیری را کم کند.

این گروه مطالعاتی، تعداد هزار و پانصد نفر با سن پنجاه سالگی را مورد مطالعه قرار داده اند و به مدت بیست سال تحت نظر قرار دادند. افرادی که در سن پنجاه سالگی شریک زندگی نداشتند، بیشتر از سایرین احتمال دچار شدن به  مشکلات مغزی در سنین بالاتر را داشتند. در مورد افرادی که طلاق گرفتند و یا همسرشان فوت کرده بود، در مقایسه با افرادی که ازدواج کرده بودند و همسر داشتند، احتمال ابتلا به مشکلات مغزی در سال های بعدی زندگی، دو برابر بود. و در صورتی که فرد تا هفتاد سالگی همچنان مجرد باقی بماند، این احتمال باز هم بیشتر می شد.

امکان دارد با خود بگویید که زندگی کردن در کنار فردی که دارای مشکل ذهنی هست و  آن فرد حتی نمی تواند به درستی تمرکز داشته باشد و یا به خوبی  فکر بکند، کار مشکلی است و امکان اینکه این فرد از همسرش جدا بشود، بالا است. اما در واقعیت،  اختلال ذهنی در افرادی که  تنها شده بودند، بیشتر بود. با این وجود دیگر نمی توانید تمام مساله را به گردن شخصیت و مشکلات فرد دیگر بگذارید،  مگر با ان فرض که فوت شدن همسر به خاطر قتل بوده است! سایر تحقیقات و مطالعات به نتایج مشابهی منتهی شده اند، اما در برخی از آن ها گزارش شده است که مرد ها بیشتر از خانم ها از فواید همسر داری سود می برند. اگر بخواهیم یک نتیجه ی کلی از این مطالعات بگیریم، می توان گفت تمام مشغولیت های ذهنی که در زندگی مشترک به سراغمان می آید، در واقع یک تمرین ذهنی است که جلوی فرسودگی و پیری مغز ما را می گیرد.

31

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری