تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

آیا همه رژیم های کاهش وزن سریع برای سلامتی شما مضر هستند؟

مدیر سایت

دانشمندان دانشگاه ملبورن به این سوال مهم پاسخ داده اند:

رژیم های کاهش وزن سریع و یا حتی سخت لزوما برای بدن مضر نیستند و نمی توان گفت هرچه پروسه کاهش وزن طولانی تر باشد، بدن کمتر در معرض خطرات مختلف است. این ادعایی است که دانشمندان دانشگاه ملبورن بعد از تحقیقات زیاد با مقایسه کردن رژیم های کاهش وزن سریع با رژیم های کاهش وزن بلند مدت دارند. دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که معمولا رژیم های کاهی وزن سریع با احتمال بیشتری فرد را به وزن هدف میرسانند ولی رژیم های طولانی مدت فرد را خسته میکنند.

از لحاظ پزشکی یک رژیم سبک و طولانی لزوما از لحاظ سلامتی برای شما کم ضرر تر از کاهش وزن سریع نیست. درست است که تا به حال محققین توصیه میکردند که افرادی که قصد دارند وزن خود را کاهش دهند، یک رژیم سبک و مداوم داشته باشند تا در طول چندین ماه یا سال به وزن ایده آل خود برسند و همیشه کارشناسان بر این موضوع تاکید داشتند که هرچقدر وزن شما سریع تر کم شود، به همان سرعت هم دوباره برمیگردد. اما تمام این نظریات بر اساس این تحقیق استرالیایی کاملا رد شده است. در این تحقیق از 204 فرد داوطلب به عنوان نمونه استفاده شد. این افراد به دو گروه تقسیم شدند.

نیمی از نمونه های این تحقیق با یک رژیم سخت و کالری محدود 12 هفته را طی کردند و نیمی دیگر با رژیمی سبک تر و کامل تز 36 هفته را گذراندند. نتایج نهایی این تحقیق نشان داد که با اینکه وضعیت فیزیکی وسلامتی هر دو گروه در پایاین مطالعه مشابه بود، اما گروه اول (با رژیم محدود تر و سخت تر) نتیجه ی بهتری در رابطه با کاهش وزن گرفته بود و درصد بالاتری از افراد این گروه نسبت به گروه دوم به وزن هدف خود رسیده بودند.

در کل میتوان گفت که رژیم های لاغری سنگین تر و سریع تر (مثل رژیم چاغری و رژیم دوکان دایت) به دلیل اینکه:

1-     از لحاظ انگیزشی قوی تر هستند و فرد را در طول دوره ی کاهش وزن به ادامه ی رژیم تشویق میکنند

2-     قوانین واضح و مشخص و ساده ای دارند.

3-     فرد رژیم گیرنده را خسته و دل زده نمیکنند.

4-     فرد زمان پیدا نمیکند که در رژیم خود تقلب کند،

از سایر رژیم ها میتوانند موثرتر باشند.

اما دوستان حواستان باشد که حتی بین رژیم های کاهش وزن سریع هم انواع اصولی و غیر اصولی وجود دارد و شما باید مراقب باشید که گول تبلیغات دروغ در مورد میانبرهای لاغری را نخورید. حتی اگر تصمیم دارید کل اضافه وزن خود را در 2 هفته تا 2 ماه ازبین ببرید، باید این کار را تحت نظر کارشناس تغذیه و به صورت اصولی انجام دهید.

 

مطمئن باشید که لاغری سریع اصولی هم وجود دارد. هیچ دمنوش  لاغری جادویی یا قرص لاغری بدون عوارضی وجود ندارد. این قرصا معمولا شامل هورمون های خطرناک بوده و دمنوش های لاغری نیز حتی توسط خود کارخانه تولید کننده به عنوان لاغری عرضه نمیشوند و صرفا با راه انداختن بازاریابی هرمی وظیفه دروغگویی را گردن افراد ساده لوح پایین هرم انداخته اند. لاغری نیاز به عزم راسخ و تلاش دارد.

 

با کارشناسان ما در اپلیکیشن لاغری چاغری و رژیم دکتر دوکان در ارتباط باشید

67

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری