تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

تست ساده ی عضلانی که به شما نشان میدهد بدن شما اسیدی است یا نه:

مرجان صحاف زاده

علاوه بر اینکه میتوانید بر اساس علائم فیزیکی و روحی که دارید و بررسی رژیم عادی که در طول ساله ای اخیر داشته اید متوجه شوید که حدودا بدن شما تا چه حد ممکن است اسیدی شده باشد، انجام تست زیر هم خالی از لطف نیست.

در یک محیط متعادل از لحاظ اسید و باز، ماهیچه ها به راحتی منقبض و منبسط میشوند و شما میتواند به راحتی ماهیپه را بکشید یا فشار دهید. اما اگر PH خون برای مدت طولانی اسیدی شده باشد، ماهیچه ها به فشار یا کشش حساس و دردناک میشوند.

اسیدیته بالای بدن، تنها علت زمینه‌ای تمام بیماری‌هاست. وقتی اسیدیته بدن بالا می‌رود، محیطی برای بیماری‌ها، باکتری‌ها و رشد مخمرها ایجاد می‌شود. اگر بدن شرایط قلیایی مناسب خود را حفظ کند، کمتر به التهاب مزمن که عامل بخش عمده‌ای از بیماری‌هاست دچار می‌شود.

وقتی بدن حالت اسیدی پیدا می‌کند، مواد معدنی را از اندام‌های مهم و استخوان‌ها می‌گیرد تا حالت اسیدی را خنثی کرده و آن را از بدن دفع کند. در نتیجه، منابع معدنی بدن مثل کلسیم، سدیم، پتاسیم و منیزیم گاهی تا حد خطرناکی کاهش می‌یابد. این شرایط، صدماتی را به بدن وارد می‌کند که اغلب، سال‌ها ناشناخته می‌ماند و در نهایت به سطوح نامناسبی رسیده و به اسیدوز (کم شدن PH خون و بافت‌ها) منجر می‌شود. به همین دلیل است که ما شاهد گسترش پوکی استخوان هستیم؛ استخوان‌هایی که از مواد معدنی ارزشمندی مثل کلسیم، سدیم، منیزیم و پتاسیم خالی شده‌اند. بسیاری از افراد، به میزان زیادی مواد غذایی که اسید تولید می‌کنند مثل حبوبات، محصولات لبنی، سویا، شکر تصفیه شده و گوشت مصرف می‌کنند. قهوه، غذاهای فرآوری شده، جایگزین شکر و روغن‌های خوراکی تراریخته نیز از موادی هستند که بر اسیدیته بدن می‌افزایند. سوخت و ساز بدن هم مدام مواد زائد اسیدی تولید می‌کند که باید به گونه‌ای خنثی و دفع شوند. برای خنثی کردن اسیدیته، ما باید مواد قلیایی کننده ی بیشتری مصرف کنیم.

تست ماهیچه:

زمانی که شما بتوانید یکی از عضله های خود را (برای مثال زیر بغل) تا حدی با انگشتان خود فشار دهید که استخوان را بتوانید با نوک انگشتان حس کنید و دردی احساس نکنید، یعنی تعادل اسید و باز در خون شما برقرار است. هرچه قدر این کار برای شما دردناک تر باسد، یعنی خون شما اسیدی تر است.

یا تست دیگر این است که عضله ذوزنقه ای رو که بین گردن و شانه قرار دارد را با انگشتان خود بکشید (به اصطلاح خودمون نیشگون بگیرین). هرچه این کار دردناک تر باشد یعنی بیشتر نیاز دارید که رژیم متعادل سازی اسید و باز بگیرید.

 

76

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری