تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

هفت نشانه ی مصرف بالای قند و شکر

ستاره مرصعی

از مضررات قند و شکر

همه ما عاشق شیرینی جات هستیم و مصرف شکر بالایی داریم چراکه خوشمزه است و نیز بدن در جهت عملکرد صحیح به آن نیاز دارد اما مصرف بیش از اندازه آن برای بدن ما مضر و خطرناک است. دراینجا هفت مورد را که نشان دهنده مصرف بالای قند و شکر است را باهم بررسی میکنیم.

اگر احساس خستگی دارید

اگر شما مدام احساس خستگی زیاد میکنید ممکن است به علت مصرف بالای شکر باشد و با مشاور تغذیه خود در میان بگذارید.

قند و شکر تصفیه شده اعتیادآور است

مصرف زیاد شکر میتواند باعث یک واکنش زنجیره ای باشد چراکه بسیار اعتیادآور است به صورتیکه شما بدون این کربوهیدرات ساده نمیتوانید دوام بیاورید.

مصرف زیاد شکر شما را چه از نظر روانی و چه از نظر جسمی دچار افت میکند. و رفته رفته دچار رخوت و بیحالی، ناراحتی و افسردگی و دوری از افراد جامعه میشوید.

احساس اضطراب میکنید، عصبی هستید و مدام نگران هستید. شاید علائمی باشد که باید در رژیم غذایی خود تغییراتی ایجاد کنید.

افت کردن سیستم ایمنی بدن

اگر بیش از حد دچار سرماخوردگی میشوید میتواند نشانه ای از مصرف زیاد شکر در رژیم غذایی شما باشد. .جود مقدار زیاد قند در بدن ما، سیستم ایمنی بدن را ضعیف میکند و نمیگذارد تا بدن به شکل طبیعی با ویروس ها و باکتری ها مقابله کند.

افت کردن تشخیص طعم ها

کارشناسان میگویند که استفاده زیاد قند و شکر در غذاها و خوراکی ها باعث میشود تا طعم شناسی ما دچار آسیب شود. و رفته رفته نیاز به مصرف شکر برای ایجاد طعم شیرینی بالا برود. و اشتیاق شما به خوراکی  های هر چه شیرین تر زیاد میشود و دیگر با میزان کمتر این طعم احساس رضایت نمیکنید.

ایجاد مشکلات پوستی

مصرف بالای آن ممکن است شمارا دچار مشکلات التهابی بکند. برای مثال اگر از مشکلاتی مثل خشکی زیاد پوست یا برعکس پوست چرب، اگزوما، آکنه و جوش صورت رنج میبرید نشانه هایی از مصرف بالای مواد قندی است.

ابتلا به مقاومت به انسولین

هر بار که مواد قندی مصرف میکنید، بدن شروع به تولید هورمون تنظیم کننده قند که همان انسولین است میکند. و با مصرف مداوم و بیش از اندازه شکر امکان دارد رفته رفته دچار بیماری مقاومت به انسولین بشوید.

اضافه وزن و چاقی

با مصرف بالای این دشمن سفید و شیرین بدن شما دیگر قادر به پاسخگویی به آن حجم از قند را  نخواهد بود. و اینگونه میشود که رفته رفته دچار اضافه وزن و چاقی میشوید. پس به جای اینکه دنبال رژیم های لاغری سریع باشیم و نیز به دنبال کرم  های آرایشی گران قیمت باشیم بهتر نیست که مصرف قند و شکر خود را پایین بیاوریم و تغذیه خود را اصلاح کنیم؟

 

 

 

 

61

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری