تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

 حلقه هولاهوپ و لاغری

ستاره مرصعی

مقدمه ای بر حلقه هولاهوپ و لاغری

حلقه هولاهوپ برای از بین بردن چربی های دور شکمی و داشتن کمری باریک و اندامی خوش فرم و همچنین لاغری سریع به شما کمک می کند. شورای ورزشی آمریکا طی تحقیقات به این نتیجه رسیده است که به طور متوسط حلقه ­زدن باعث می ­شود تا فرد در هر دقیقه 7 کالری بسوزاند، که در طی 30 دقیقه 210 کالری می­شود که به لاغری سریع فرد بسیار کمک میکند اما میزان دقیق آن به سن، جنس و وزن شما بستگی دارد.

بسیاری هنوز این تصور را دارند که حلقه­ هولاهوپ یک وسیله ی بازی برای بچه ها به حساب می آید. اما این حلقه هم برای بچه ها و هم بزرگسالان وسیله ورزشی و هم چنین بازی به حساب میاد.

تاریخچه­ ی حلقه­ هولاهوپ

تاریخچه­ ی حلقه­ ی هولاهوپ به هزاران سال به یونان قدیم برمی­گردد. از انواع بزرگتر و سنگین تر آن برای نوعی رقص به کارگرفته می­ شد و امروزه به عنوان وسیله ­ای برای زیبایی اندام و برای لاغری و کاهش وزن  به کار گرفته می­ شود و حتی حلقه هولاهوپ را وارد  ورزش­ هایی مثل یوگا و پیلاتس نیز کرده ­اند. اغلب کارکردن با حلقه را در کنار موزیک و رقص انجام می­ دهند. ورزشکارانی که به شکل حرفه ای حلقه­ ی هولاهوپ می­ زنند از حلقه­ هایی به اندازه 94 تا 115 سانتی­ متر و سنگینی نیم تا تقریبا دو کیلوگرم استفاده می­ کنند. استفاده از حلقه­ های هولاهوپ بزرگتر و سنگین­ تر آسان تر نیز هست و نیز باعث می­ شود میزان بیشتری انرژی مصرف کنید و  کالری بسوزانید و تناسب اندام بهتر و لاغری سریع داشته باشید. حلقه ­زدن علاوه بر اینکه فعالیت بدنی به حساب می آید، باعث می شود ورزشکار به شوق بیاید و ناگفته نماند که با حلقه زدن به طور متوسط در هر ساعت 600 کالری خواهید سوزاند و اگر به صورت منظم این ورزش را انجام دهید در کنار یک رژیم غذایی سالم کاهش سایز کمر خواهید داشت.

بررسی های علمی بر حلقه­ هولاهوپ

شورای ورزشی آمریکا نیز در مورد فواید حلقه و اندازه گیری میزان سختی و کالری سوزاندن آن تحقیق و بررسی کرده است، به این گونه که چند داوطلب خانم در رده­ی سنی شانزده تا پنجاه و نه سال بوده که برخی در حلقه­ زدن ابتدایی و برخی حرفه ­ای بودند. هر داوطلب باید سی و پنج دقیقه از حلقه­ هولاهوپ استفاده می کرد، در حالی که هر کدام مجهز به آنالیزر مصرف اکسیژن و مانیتور نشان دهنده­ ی ضربان قلب بودند که در فواصل هر یک دقیقه طی نیم ساعت، شرایط را مورد بررسی قرار می دادند و فشار درک شده (مقیاس آر پی ای بورگ) برای هر فرد در هر  پنج دقیقه بررسی می ­شد.

بعد از بررسی داده­ های به دست آمده، متوجه شدند که حلقه ­زدن باعث می ­شود تا فرد در هر دقیقه هفت کالری بسوزاند، که در طی نیم ساعت، دویست و ده کالری می­شود. متوسط ضربان قلب در دقیقه صد و پنجاه و یک بار بود. متوسط مصرف اکسیژن 20.6 میلی ­لیتر به ازای هر کیلوگرم وزن بدن در هر دقیقه بود و فشار درک شده آن در مقیاس حدودا سخت قرار گرفته است.

نتیجه گیری  بر حلقه هولاهوپ

پس حلقه­ ی هولاهوپ می­تواند شمارا در کاهش وزن و لاغری سریع کمک کند و در زیبایی اندام شما نقش داشته باشد. همچنین با انجام حرکات مختلف با حلقه هولاهوپ می­ توانید تمام بدن را حرکت دهید و تعادل بدنی و انعطاف بدنی خود را بالا ببرید، ماهیچه­ ی پشتی، شکم، بازوها و پاها را قوی کنید. حرکت دادن باسن از سمت به سمت دیگر برای اینکه حلقه را دور کمر در حال چرخش نگه دارد، باعث می شود تمام ماهیچه های مرکزی فعالیت کنند. و حالت ریتمیک بودن حلقه زدن مخصوصا اگر همراه با موسیقی شاد مورد علاقتون باشه می تواند باعث آرامش روحی و شادی شما شود.اغلب از حلقه هولاهوپ برای چرخاندن دور کمر استفاده می  شود اما میتوان با استفاده از آن حرکات دیگری نیز انجام داد مثلا حلقه های کوچکتر را دور موچ دست و بازوها و پاها بچرخانید.

 

 

 

 

 

 

193

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری