تناسب اندام سالم | رژیم چاغری

رژیم لاغری ذهن آگاه چیست؟

مدیر سایت

سفر لذت بخشی رو برای رسیدن شما به ذهن آگاه در غذا خوردن آرزو میکنیم.

ما همه درگیر تبلیغات گول زننده ی دنیای اطرافمون شدیم که یک سری اطلاعات غلط یا قدیمی در مورد روش سالم زندگی کردن و لاغری توی ذهن ما نشونده. و ما توی یک چرخه معیوب گیر کردیم…هر روز رژیم میگیریم و هر روز شکست میخوریم و ناامید از رسیدن به هدفمون میشیم. یک هفته بعد رژیم لاغری سریع جدیدی میاد و ما دوباره نا امیدانه درگیرش میشیم. یک روز توی اخبار میشنویم که روغن های حیوانی عامل اصلی حمله های قلبی هستن و فرداش توی روزنامه میخونیم که بر اساس آخرین تحقیقات دانشمندا فهمیدن که روغن های گیاهی به علت اکسید شدن، افراد رو مستعد سرطان میکنن. ما گم شدیم توی دنیای خبر ضد و نقیض تغذیه و سلیقه ی متخصصین.

غذا یک عضو جدایی ناپذیر در زندگی ما محسوب میشه. اما با این حال هنوزهم در قرن 21 نتونستیم ارتباط دوستانه ای با غذای خودمون برقرار کنیم و روز به روز هم ارتباطمون دور تر و دور تر میشه. مگه نه؟

علم تغذیه در طول 30 سال اخیر پیشرفت های چشمگیری داشته است، و همه ما میدونیم که انتخاب های غذایی ما بر سلامت و بهبود بیماری های ما موثره.با اینکه نتایج تحقیقات تغذیه ای گاهی متنقضه، اما کما بیش میدونیم که چه چیزهایی برامون مفید و چه چیزهایی مضره. با وجود تمام این دانشی که همه ما از دنیای تغذیه و رژیم داریم جای سوال داره که چرا هنوز چیزهایی که میدونیم برامون مضر و خطرناکه رو میخوریم؟ غذاهایی که نه تنها از نظر جسمی به ما آسیب میزنه بلکه روح و روانمون رو هم خدشه دار میکنه.

پاسخ در نزدیکی شماس…

ما در محیطی زندگی میکنیم که به اصطلاح بهش میگیم “دنیای غذاهای سمی“. متاسفانه اطراف مارا غذاهای غول پیکیر و پروسه شده فرا گرفته. همه چیز از طبیعت خودش فاصله گرفته و بنابراین ما هم از طبیعت خودمون داریم دور میشیم.

محققان به این نتیجه رسیده اند که غذاهای پروسه شده میتواند تغییرات شیمیایی در ذهن ما ایجاد کند که باعث میشود با خوردن کمی از آن ها مغز بازهم بیشتر درخواست کند. در واقع ذهن ما را به خودش معتاد میکند.

همه ی شرایط اطراف ما از نوع زندگی  گرفته تا انتخاب های غذایی اشتباه و استرس و … دست به دست هم میدن و پدیده ای رو در بدن ما ایجاد میکنن که بهش میگیم “پرخوری عصبی“.

علاوه بر این ما در یک محیط شبکه اجتماعی مسموم هم زندگی میکنیم. شبکه ای که پر از تبلیغات گول زننده است وبه هر جا که نگاه کنیم، چه تلویزیون، چه صفحه گوشی و چه بیلبرد های توی خیابان ها، همگی به روشی کاملا هوشمندانه سعی میکنند که ما رو هیپنوتیزم کنن و به سمت نسل جدید خوراکی ها بکشونن. چرا؟ چون سود دنیای تجارت در فروش غذاس!

 

نتیجه؟ نتیجه این میشه که ما همیشه درحال خوردن هستیم و مرز بین درست خوردن، سیر شدن، انتخاب مناسب و زمان مناسب غذاها رو گم میکنیم! ما چاق تر و چاق تر میشیم و روزبه روز از خودمون ناراضی تر میشیم و سعی میکنیم این ناراحتی رو با غذا خوردن همراه با سرزنش کردن جبران کنیم. در واقع ما یاد گرفتیم که همه مشکلات رو با غذا خوردن جبران کنیم. غذا جایزه ای است که همه جا در دسترسه و حس رضایت به ما میده. بدون اینکه فکر کنیم غذا میخوریم تا فقط خوشحال بشیم و این داستان ادامه پیدا میکنه….

خلاصه کلام اینه که ما میخوایم به شما کمک کنیم که مثل بودا به دنیای غذا آگاه بشین..

با ما در این سفر همراه بشین و خان های رژیم لاغری ذهن آگاه رو با ما پشت سر بگذارین تا از نتایج اعجاب انگیز ذهن آگاه بهره مند بشین

قدم اول خان یک…

ارادتمند شما

تیم رژیم لاغری چاغری

166

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اپلیکیشن چاغری

در حال بارگذاری